pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Duda wetuje ustawy pod naciskiem społeczeństwa

Duda wetuje ustawy pod naciskiem społeczeństwa

24 lip 2017 Autor: Krzysztof Pawlak

EUR/USD nieco niżej po PMI

Początek tygodnia to niewielkie zmiany na głównej parze walutowej świata. EUR/USD nieco spadł od ostatnich maksimów wielomiesięcznych. Wiele niekorzystnych czynników dla dolara jest już w cenach więc wydaje się, że szanse na odreagowanie rosną. Inwestorzy czekają na jesienne ustawy o podatkach, które pobudzą gospodarkę. Ale choćby MFW już zareagował na fiasko wprowadzanych ustaw i ścina prognozy wzrostu PKB dla USA. Ale to wszystko już wiemy a dwa przed posiedzeniem Fed inwestorzy mocno wątpią w podtrzymanie ścieżki zacieśniania monetarnego.  I to może być szansa na zaskoczenie i tym samym podbicie wyceny dolara. Również sytuacja techniczna na EUR/USD wskazuje, że do korekty mogłoby dojść, tym samym opór w postaci 1,17 by zadziałał.

Wstępne PMI

Dzisiaj poznaliśmy wstępne dane wskaźników PMI dla całej strefy euro i poszczególnych krajów. Praktycznie wszystkie wskazania były gorsze od prognoz i wartości z czerwca. Nie ma jednak powodów do niepokoju gdyż cały czas są to poziomy najwyższe od wielu lat.

Duda ratuje złotego przed większą przeceną

Krajowa waluta zyskuje dzisiaj od rana. Jest to efekt decyzji prezydenta Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw. Mimo to jednak złoty nie odrobił wszystkich strat poniesionych w piątek również związanych z tymi czynnikami politycznymi. I z pewnością te czynniki będą decydowały o wycenie polskiej waluty w najbliższych dniach. Układ na szerokim rynku czyli słabość dolara z pewnością pomaga złotówce.

Dane z USA

Dzisiaj jeszcze na rynku przede wszystkim odczyty PMI dla przemysłu i usług z USA o 15.45. O 16 poznamy również ze Stanów sprzedaż istniejących nieruchomości. Wydaje się jednak, że dane te nie będą kluczowe dla kwotowań dolara. Inwestorzy będą oczekiwać na Fed i dalsze ruchy amerykańskich władz monetarnych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sztuka interpretacji
Krzysztof Adamczak