pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Draghi namieszał

Draghi namieszał

18 cze 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Mario w Sintrze

    Poranne słowa prezesa Europejskiego Banku Centralnego podczas konferencji w portugalskiej Sintrze mogły nieco zaskoczyć rynki. Tak przynajmniej reakcje inwestorów odwzorowywały notowania giełdowe. Mario Draghi zadeklarował, że jeśli okaże się  konieczne to EBC jest w stanie zmienić politykę monetarną. W przypadku gdy sytuacja gospodarcza nie ulegnie poprawie jednym z kroków zaradczych może być obniżenie stóp procentowych lub też powrót do programu QE, który przecież nie tak dawno się zakończył. Rynki na te słowa zareagowała dość szybko obniżając wartość euro.

Dane we wtorek

    Poza wystąpieniami bankierów w Portugalii warto było dziś zwrócić uwagę na odczyt inflacyjny ze Strefy Euro. Nie pomógł on również notowania wspólnej waluty. Jego dynamika okazała się niższa od oczekiwanej. W godzinach popołudniowych warto zwrócić uwagę na dane z rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem na złotym

    W dniu dzisiejszym notowania polskiej waluty wydają się być stabilne, a słowa Mario Draghiego nie wpłynęły zbytnio na wycenę złotówki. Popołudnie na funcie zaczynamy na poziomie 4,76 zł. Wspólna waluta wyceniana jest na 4,26 zł. Z kolei za dolara amerykańskiego oraz franka szwajcarskiego zapłacimy po 3,80.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny