Dolar znów się umacnia. Koniunktura w Polsce

21 lut 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Dobre odczyty nie pomagają

Od początku wtorkowej sesji obserwujemy wzrost wartości dolara. Zyskał on w dniu dzisiejszym już niecałego centa w stosunku do euro. Aktualne notowania głównej pary walutowej oscylują wokół poziomu 1,053. Na poprawę notowań europejskiej waluty nie dały rady wpłynąć lepsze od oczekiwań wyniki indeksów PMI. Wynik tego indeksu dla przemysłu wyniósł 55,5 pkt wobec 55 oczekiwanych. Z kolei indeks PMI dla usług wypadł o prawie 2 punkty lepiej od prognoz. Na wspólnej walucie ciąży obecnie niepokój związany ze zbliżającymi się wyborami w państwach europejskich.

PMI w USA

Niewykluczone jest, że w godzinach popołudniowych będziemy oglądać kontynuację ruchów spadkowych na EUR/USD. Przed godziną 16:00 poznamy odczyty indeksów PMI dla Stanów Zjednoczonych. Jeżeli przekroczą oczekiwania rynkowe prawdopodobnie będziemy świadkami dalszego umacniania się dolara na szerokim rynku.

GUS też publikuje

O godzinie 14:00 poznamy odczyt koniunktury gospodarczej w naszym kraju. Składają się na nią koniunktury w budownictwie, handlu, przemyśle oraz usługach. Prawdopodobnie publikacja ta nie wpłynie bezpośrednio na sentyment inwestorów do złotówki. Obecnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 4,05 zł. Funt kosztuje 5,08 zł. Cena jednego euro wynosi 4,31 zł, a dolara 4,09 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

PLN w piątek opuszcza gardę

26 maja 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wszystko gra na USD

25 maja 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Zagrożenia wywołują niepewność

24 maja 2023

Adam Fuchs