pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dolar w niełasce inwestorów

Dolar w niełasce inwestorów

14 maj 2015 Autor: Michał Iskat

Chociaż wydawać by się mogło, że gorsze od oczekiwań dane z amerykańskiej gospodarki stały się już normą to wczorajsze zachowanie dolara może zastanawiać. Po publikacji słabych danych o sprzedaży detalicznej w USA, inwestorzy bardzo mocno zaczęli wyprzedawać amerykańska walutę. Co więcej presja podażowa trwa także dzisiaj. W efekcie kurs głównej pary przebił poziom 1,14 i trudno doszukiwać się szans na zmianę trendu. Patową sytuację na EURUSD mogą zmienić chyba tylko znacznie lepsze od oczekiwań dane z USA.

Z perspektywy rodzimej waluty, uwaga inwestorów powinna być zwrócona dzisiaj na publikację danych inflacyjnych. O godzinie 14.00 Główny Urząd Statystyczny zaprezentuje wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych. Szacunki analityków mówią o poziomie inflacji CPI w kwietniu na poziomie 0,2% w ujęciu miesięcznym co z kolei przełoży się na wskazanie roczne na poziomie -1,2%. Dane inflacyjne będą jak zwykle rozpatrywane w kwestii ewentualnych ruchów Rady Polityki Pieniężnej co do stop procentowych w Polsce.

Ważne dane z perspektywy ostatniego zachowanie EURUSD napłyną na rynek zza oceanu. O godzinie 14.30 zaprezentowana zostanie inflacja producencka. Szacunki analityków mówią o inflacji PPI na poziomie 0,1% w ujęciu miesięcznym. Ponadto jak co tydzień w czwartek, za sprawą publikacji liczby wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, poznamy sytuację amerykańskiego rynku pracy. Dla przypomnienia, w poprzednim tygodniu liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 265 tys.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak