Dolar słabnie w dniu poświątecznego handlu

27 Gru 2019

Brak zmienności

Dzisiaj teoretycznie dzień handlu. Ale to tylko teoria gdyż większość inwestorów i tak ma wolne. Co to oznacza? Przede wszystkim niską płynność zważywszy na płytki rynek. Niemniej jednak zauważalny jest dzisiaj wzrost EUR/USD i nieco słabszy złoty.

Mimo wszystko optymizm

Handel jednak w tym dniu niskiej aktywności przebiega w dość optymistycznych nastrojach. A jest to zasługa informacji o tym, że porozumienie handlowe między USA a Chinami miało by być podpisane już na początku stycznia. Pamiętać jednak należy jakie już były zwroty akcji w tym sporze więc z euforią trzeba poczekać aż do faktycznej finalizacji umowy przez głowy obu państw.

Wall Street bije rekordy

O pozytywnym klimacie inwestycyjnym świadczą dalsze zwyżki indeksów giełdowych. Szczególnie Wall Street bije kolejne rekordy. Tak naprawdę końcówka roku była świetna dla posiadaczy akcji i z tego też względu zwyżki notowały waluty rynków wschodzących. Mocno zyskały szczególnie rand brazylijski, i południowoafrykański rand. Co ciekawe aprecjonowało też silnie chilijskie peso mimo zamieszania w tym kraju i protestów społecznych.

Ceny ropy rosną

Poświąteczny okres to nie tylko ruch w górę na EUR/USD i wzrosty amerykańskich i europejskich indeksów ale przede wszystkim 3-miesięczne szczyty notowań ropy. Cena Brent znalazła się powyżej 67 dolarów. Jest to o tyle ważne w kontekście inflacji gdyż ten surowiec mocno determinuje późniejsze ceny w przemyśle czy handlu. Za wystrzał cen ropy odpowiada znaczny spadek zapasów surowca w USA.

Zapasy czarnego złota w centrum uwagi

Stąd też przy dzisiejszych pustkach w kalendarzu znaczenia nabiera odczyt zapasów ropy naftowej z USA dzisiaj o 17. Prognozy mówią o spadku o 1,8 mln. Jeśli okaże się on wyższy to możemy zobaczyć dalszą aprecjację ropy i ruch w okolice nawet 70 dolarów za baryłkę patrząc na cenę Brent.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ryzyka wygrywają, ale PLN dzielnie walczy

21 Sty 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Taryfikator inwazji

20 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Rynek już wie

19 Sty 2022

Krzysztof Adamczak