pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dolar pogrążony

Dolar pogrążony

05 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Piątek zaczął się spokojnie

    Początek ostatniego dnia tygodnia to przeplatanka odczytów inflacyjnych z niektórych państw europejskich. Najważniejsze odczyty dla Strefy Euro praktycznie nie zaskoczyły inwestorów. Przez co nie wpłynęły zbytnio na rynki. Z drugiej jednak strony inwestorzy mogli zbagatelizować przedpołudniowe dane ze względu na najważniejsze wydarzenie tygodnia- odczyty z rynku pracy w Ameryce.

Rynki pracy

    Godzina 14:30 była niezwykle ważna dla dolara kanadyjskiego oraz amerykańskiego. Szczególnie jednak obserwowane były dane ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie one w obliczu zbyt słabo rosnącej inflacji były na tapecie. Niestety po raz kolejny zawiodły oczekiwania. Zmiana zatrudnienia wyniosła zaledwie 148 tys., nie wzrosła również płaca godzinowa, czego przy założeniu kolejnych podwyżek stóp procentowych, spodziewali się obserwatorzy. Zupełnie inaczej sytuacja na rynku pracy wygląda w Kanadzie.  Tam liczba nowych miejsc pracy zdecydowanie przewyższyła prognozy, a stopa bezrobocia zmalała aż o 0,2% przy zakładanym wzroście. Tak jak przeczuwaliśmy największa reakcja wystąpiła na parze USDCAD. Biorąc pod uwagę rewelacyjne dane z Kanady i rozczarowujące ze Stanów Zjednoczonych, notowania tego instrumentu momentalnie spadły o ponad 100 pipsów.

Co na to złoty?

    Nasza waluta w dniu dzisiejszym nieznacznie się osłabia. Jest to jednak zapewne tylko korekta całotygodniowego ruchu. Dolar wyceniany jest na 3,44 zł. Frank szwajcarski kosztuje 3,53 zł. Cena funta wynosi 4,67 zł, a euro 4,15 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niebieski ekran śmierci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak