pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dolar odrabia straty

Dolar odrabia straty

31 sie 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

ADP i PKB

    Wczorajsze odczyty z amerykańskiej gospodarki pomogły odbić się dolarowi od ostatnich maksimów na głównej parze walutowej. Większą od oczekiwanej dynamikę osiągnął wzrost Produktu Krajowego Brutto. Wyniosła ona 3% wobec spodziewanych 2,7%. Również wyniki raportu ADP pozytywnie zaskoczyły rynki. Szacunkowa zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym wyniosła 237 tys przy oczekiwanych 185 tys. Może to pozytywnie nastawiać przed jutrzejszymi danymi z rynku pracy, jednakże jak już historia pokazała raport ADP nie zawsze odzwierciedla wyniki tzw. “payrollsów”. Obecnie EUR/USD znajduje się w okolicy poziomu 1,185. W godzinach popołudniowych poznamy dodatkowo dane dotyczące dochodów i wydatków amerykanów oraz liczbę wniosków o zasiłki dla bezrobotnych.Kalendarz makro

    W kalendarzu makroekonomicznym poza odczytami ze Stanów Zjednoczonych nie ma zbyt wielu innych ważnych publikacji. W nocy poznaliśmy dynamikę produkcji przemysłowej w Japonii. Ta, w Kraju Kwitnącej Wiśni spowalnia miesiąc do miesiąca o 0,8%. Poza tym poznaliśmy odczyty inflacyjne w kilku państwach europejskich oraz stopę bezrobocia w Strefie Euro. Żadne z tych wyników nie zaskoczyły inwestorów i tym samym nie wpłynęły na notowania rynków.

GUS publikuje

    Główny Urząd Statystyczny opublikował o godzinie 10:00 finalny odczyt Produktu Krajowego Brutto. Gospodarka w Polsce rośnie z kwartału na kwartał w tempie 1,1%. Po południu poznamy także wyniki inflacji konsumenckiej. Tymczasem nasza waluta nieźle radzi sobie na rynkach. Frank szwajcarski kosztuje 3,72 zł, funt 4,62 zł, euro 4,25 zł, a dolar amerykański wyceniany jest na 3,59 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Uwolnienie 137 mld EUR dla Polski!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nvidia rozpala emocje
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak