Dolar odrabia straty

31 sie 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

ADP i PKB

Wczorajsze odczyty z amerykańskiej gospodarki pomogły odbić się dolarowi od ostatnich maksimów na głównej parze walutowej. Większą od oczekiwanej dynamikę osiągnął wzrost Produktu Krajowego Brutto. Wyniosła ona 3% wobec spodziewanych 2,7%. Również wyniki raportu ADP pozytywnie zaskoczyły rynki. Szacunkowa zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym wyniosła 237 tys przy oczekiwanych 185 tys. Może to pozytywnie nastawiać przed jutrzejszymi danymi z rynku pracy, jednakże jak już historia pokazała raport ADP nie zawsze odzwierciedla wyniki tzw. “payrollsów”. Obecnie EUR/USD znajduje się w okolicy poziomu 1,185. W godzinach popołudniowych poznamy dodatkowo dane dotyczące dochodów i wydatków amerykanów oraz liczbę wniosków o zasiłki dla bezrobotnych.Kalendarz makro

W kalendarzu makroekonomicznym poza odczytami ze Stanów Zjednoczonych nie ma zbyt wielu innych ważnych publikacji. W nocy poznaliśmy dynamikę produkcji przemysłowej w Japonii. Ta, w Kraju Kwitnącej Wiśni spowalnia miesiąc do miesiąca o 0,8%. Poza tym poznaliśmy odczyty inflacyjne w kilku państwach europejskich oraz stopę bezrobocia w Strefie Euro. Żadne z tych wyników nie zaskoczyły inwestorów i tym samym nie wpłynęły na notowania rynków.

GUS publikuje

Główny Urząd Statystyczny opublikował o godzinie 10:00 finalny odczyt Produktu Krajowego Brutto. Gospodarka w Polsce rośnie z kwartału na kwartał w tempie 1,1%. Po południu poznamy także wyniki inflacji konsumenckiej. Tymczasem nasza waluta nieźle radzi sobie na rynkach. Frank szwajcarski kosztuje 3,72 zł, funt 4,62 zł, euro 4,25 zł, a dolar amerykański wyceniany jest na 3,59 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bez zmian po raz trzeci!

08 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy RPP podtrzyma etap pauzy?

07 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrost stóp procentowych!?

06 gru 2022

Dawid Górny