pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dolar nadal mocny. Spokojny poniedziałek

Dolar nadal mocny. Spokojny poniedziałek

10 kwi 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Piątkowe dane zawiodły

    Odczyty z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych dla wielu inwestorów, a także dla FED są w pewnym sensie jednym z drogowskazów co do kierunku prowadzenia polityki monetarnej. Te piątkowe można powiedzieć, że okazały się rozczarowujące. Co prawda stopa bezrobocia po raz kolejny spadła, tym razem do poziomu 4,5%, to liczba nowych miejsc pracy w sektorze poza rolniczym nie zachwyciła. Jej wynik to 98 tysięcy wobec 180 tys. Pomimo tego na głównej parze walutowej zanotowaliśmy zaledwie kilkuminutowy ruch w górę. Aktualnie na EURUSD znajdujemy się w okolicach poziomu 1,057.

Przemówienia członków FED

    W tym tygodniu będzie miało miejsce jeszcze kilka wystąpień członków FED. Najważniejsze jednak odbędzie się dzisiaj. po godzinie 22:00 głos zabierze prezes Janet Yellen. Zapewne inwestorzy będą się bacznie przysłuchiwać słowom szefowej FED, a na rynkach może zrobić się nieco większy ruch niż to zwykle bywa o tej porze. Dodatkowo w piątek poznamy odczyty inflacyjne oraz sprzedaży detalicznej w USA. Będzie to zatem kolejny ciekawy tydzień na dolarze.

Rynek pracy w Wielkiej Brytanii

    Równie ciekawie zapowiadają się nadchodzące dni dla brytyjskiej waluty. Jutro poznamy wyniki inflacji konsumenckiej, a w środę opublikowane zostaną dane z rynku pracy.  Dobre dane mogą chociaż na chwilę odciążyć funta, który niezmiennie pozostaje pod wielką presją.

Słaby początek złotówki

    Rozpoczynający się tydzień nie jest najlepszy dla naszej waluty. Traci ona wobec głównych walut. Frank szwajcarski kosztuje 3,95 zł. Cena dolara przekroczyła granicę 4,00 zł. Koszt euro wynosi 4, 22 zł, a funta 4,95 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Nowe realia
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs