pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dolar na świeczniku

Dolar na świeczniku

29 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Korekta na złotym

    Początek tygodnia nie jest udany dla polskiej waluty. Od rana złotówka traci na wartości w stosunku do głównych walut. Przyczyną takich ruchów jest sytuacja z szerokiego rynku, a przede wszystkim wydarzenia na głównej parze walutowej oraz na EURCHF.  Frank szwajcarski podrożał dziś o ok 1,5 grosza, co daje cenę 3,57 zł. Euro kosztuje już 4,14 zł. Z kolei cena dolara dotarła do poziomu 3,34 zł. Jedynie w stosunku do funta nie obserwujemy większych zmian. Brytyjska waluta wyceniana jest obecnie na 4,70 zł.

Ciekawy tydzień dla dolara

    W zeszłym tygodniu rynki żyły doniesieniami związanymi z dolarem. Potencjalnie ten niechlubny rajd miał się zakończyć podczas konferencji Mario Draghiego. Jednakże tak się nie stało. W tym tygodniu jednak poznamy serię odczytów z gospodarki amerykańskiej, które będą mogły pomóc dolarowi odrobić nieco stat. Jako pierwsze poznamy już dziś po południu dane dotyczące dochodów i wydatków Amerykanów. Zaliczają się do nich również dane inflacyjne, na które w szczególności zwraca uwagę FED. W  środę poznamy raport po posiedzeniu FOMC. Może być on jednak tym razem nieco pominięty przez inwestorów, ponieważ będzie to ostatnie posiedzenie pod przewodnictwem dotychczasowej prezes Janet Yellen. Z kolei w piątek poznamy comiesięczny raport z rynku pracy w USA, a w nim między innymi odczyt NFP. Ponadto w tym tygodniu czekają nas jeszcze publikacje indeksów zaufania konsumantów czy raporty ISM. Reasumując będzie to całkiem intensywny tydzień dla inwestorów, a także niezwykle ważny dla siły amerykańskiej waluty.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

To żeśmy zarobili
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Patrzenie jak spadają szyszki
Krzysztof Adamczak