Dolar na świeczniku

29 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Korekta na złotym

Początek tygodnia nie jest udany dla polskiej waluty. Od rana złotówka traci na wartości w stosunku do głównych walut. Przyczyną takich ruchów jest sytuacja z szerokiego rynku, a przede wszystkim wydarzenia na głównej parze walutowej oraz na EURCHF.  Frank szwajcarski podrożał dziś o ok 1,5 grosza, co daje cenę 3,57 zł. Euro kosztuje już 4,14 zł. Z kolei cena dolara dotarła do poziomu 3,34 zł. Jedynie w stosunku do funta nie obserwujemy większych zmian. Brytyjska waluta wyceniana jest obecnie na 4,70 zł.

Ciekawy tydzień dla dolara

W zeszłym tygodniu rynki żyły doniesieniami związanymi z dolarem. Potencjalnie ten niechlubny rajd miał się zakończyć podczas konferencji Mario Draghiego. Jednakże tak się nie stało. W tym tygodniu jednak poznamy serię odczytów z gospodarki amerykańskiej, które będą mogły pomóc dolarowi odrobić nieco stat. Jako pierwsze poznamy już dziś po południu dane dotyczące dochodów i wydatków Amerykanów. Zaliczają się do nich również dane inflacyjne, na które w szczególności zwraca uwagę FED. W  środę poznamy raport po posiedzeniu FOMC. Może być on jednak tym razem nieco pominięty przez inwestorów, ponieważ będzie to ostatnie posiedzenie pod przewodnictwem dotychczasowej prezes Janet Yellen. Z kolei w piątek poznamy comiesięczny raport z rynku pracy w USA, a w nim między innymi odczyt NFP. Ponadto w tym tygodniu czekają nas jeszcze publikacje indeksów zaufania konsumantów czy raporty ISM. Reasumując będzie to całkiem intensywny tydzień dla inwestorów, a także niezwykle ważny dla siły amerykańskiej waluty.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bez zmian po raz trzeci!

08 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy RPP podtrzyma etap pauzy?

07 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrost stóp procentowych!?

06 gru 2022

Dawid Górny