pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dolar i funt najdroższe od lat

Dolar i funt najdroższe od lat

17 lis 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Eurodolar kontynuuje spadki. Jest to pochodna wczorajszego przemówienia Mario Draghiego. Na konferencji podkreślono, że strefa euro nadal boryka się z niską inflacją i słabą aktywnością gospodarczą. Niemal zerowe stopy procentowe, nie powodują widocznego ożywienia co powoduje, że potrzebne są dodatkowe narzędzia by przybliżyć się do celu inflacyjnego.

Więcej szczegółów będziemy mogli poznać na kolejnym wystąpieniu publicznym prezesa EBC zaplanowanym na piątek. Decyzja w sprawie stóp procentowych w Eurolandzie zaplanowana jest na 3 grudnia. Poprzednia wartość wyniosła 0,05%. Rynek zakłada obniżkę do poziomu 0,04%.

Główna para osiągnęła dziś minimum na poziomie 1,0642. Ostatnio tak niskie poziomy obserwowaliśmy w kwietniu. Strefie euro nie pomogły nawet lepsze od oczekiwań dane Indeksu Nastroju Ekonomicznego ZEW z Niemiec.

Polski złoty cierpi z powodu globalnych wydarzeń. Dolar i funt od tygodni poprawiają swoje maksima. Kurs dolara poszybował do 3,98 zł, ostatnio był tak drogi w 2004 roku. Funt wczoraj przebił barierę 6 zł. Dziś paliwem do kolejnych wzrostów były dobre dane odnośnie inflacji. W tej chwili szterling kosztuje 6,05 i jest tym samym najdroższy od 8 lat.

W kalendarzu makro mamy dziś o godz. 14:30 dane na temat inflacji konsumenckiej z USA.

O 15:15 również ze Stanów poznamy produkcję przemysłową. O 18:35 rozpocznie się przemówienie członka zarządu Fed Jeromiego Powella.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Dolar słabnie, nawet do jena!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja na tapet cz.2
Dawid Górny