pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dolar, dolar, dolar

Dolar, dolar, dolar

31 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Inflacja z rana

    Kalendarz makroekonomiczny wygląda dziś co najmniej ciekawie. Z samego rana poznaliśmy informacje z państw europejskich. W Niemczech rozczarowała sprzedaż detaliczna. Z kolei pozytywnie mogły zaskoczyć odczyty inflacji we Francji. Jednakże nie były to najważniejsze publikacje dzisiejszego dnia. NIe mogły więc w znaczący sposób wpłynąć na rynki.

Złotówka wraca na swoje tory

    Po dość średnim początku tygodnia nasza waluta ponownie zyskuje na wartości. Jest to oczywiście po części zasługa ponownie słabnącego dolara. W stosunku do amerykańskiej waluty złotówka zyskała dziś 3 grosze. Cena dolara spadła zatem ponownie poniżej poziomu 3,30 zł. Euro wyceniane jest na 4,15 zł. Funt brytyjski potaniał do 4,71 zł. Z kolei za franaka zapłacimy 3,56 zł.

Nic nie pomaga

    Słabość dolara z dnia na dzień jest coraz bardziej widoczna. Dziś w nocy nawet Donald Trump nie był w stanie pomóc swojej walucie. W jego orędziu nie znalazły się bowiem żadne konkretne zapowiedzi co do rozwoju gospodarczego. Również dzisiejszy raport ADP nie wsparł dolara. pomimo wyższego odczytu od prognoz tylko przez chwilę zyskiwał on na wartości. Aktualnie notowania głównej pary walutowej oscylują w okolicy poziomu 1,246.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dane z USA trzęsą kursami
Dawid Górny

Komentarz walutowy

(Oby nie czarna) „SUPER” środa
Dawid Górny