Dolar w centrum zainteresowania

30 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Wtorek raczej spokojny

Spoglądając na dzisiejszą kartkę z kalendarza makroekonomicznego nie widzimy zbyt wielu pozycji mogących w jakikolwiek sposób wpłynąć na zachowania rynków. Do ważniejszych należał dziś odczyt inflacji konsumenckiej w Niemczech, który wypadł poniżej oczekiwań. Z kolei w godzinach popołudniowych poznamy kilka danych ze Stanów Zjednoczonych, a także swoje wystąpienie będzie miał szef Banku Anglii, Mark Carney.

Złotówka prawie bez zmian

W dniu dzisiejszym złotówka zyskała jedynie w stosunku do dolara amerykańskiego. Jest to głównie skutek zachowania głównej pary walutowej i globalnego osłabienia dolara. Pozostałe główne waluty są wyceniane podobnie jak podczas wczorajszego zamknięcia. Euro kosztuje 4,14 zł, funt wyceniany jest na 4,70 zł, a za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,57 zł. Warto również nadmienić, że w dniu dzisiejszym prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na rok 2018. Zakłada ona deficyt budżetowy na poziomie 41,5 mld złotych.

Trump przemawia

Od dłuższego czasu praktycznie nic nie jest w stanie pomóc słabnącemu dolarowi. Dziś w nocy może się to jednak zmienić. Swoje orędzie wygłosi bowiem sam Donald Trump. Inwestorzy zastanawiają się nad tonem jego wypowiedzi. Z jednej strony można się spodziewać zapowiedzi nowych inwestycji wspomagających gospodarkę, z drugiej jednak brak spełnionych dotychczasowych obietnic może skłonić prezydenta do nieco łagodniejszych wypowiedzi. Nie mniej jednak możemy być w nocy świadkami zwiększonych ruchów na parach walutowych połączonych z amerykańska walutą.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak