pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dolar blisko 4 złotych

Dolar blisko 4 złotych

03 wrz 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka znów traci

    Wtorek nie jest najlepszym dniem dla naszej waluty. Złotówka osłabia się w stosunku do głównych walut, pomimo tego, że na rynkach nastała chwila wytchnienia od nowych negatywnych informacji. Cena dolara amerykańskiego była dziś bliska przebicia psychologicznego poziomu 4 zł. Za wspólną walutę zapłacimy dziś 4,36 zł. Frank szwajcarski kosztuje 4,03 zł, a funt brytyjski 4,80 zł. 

Na wyspach nic nie jest jasne

    Brytyjski parlament powrócił do pracy po wakacjach. Jednak już od początku jego członkowie muszą wziąć się do roboty. Utworzona koalicja przeciwko twardemu opuszczeniu Wielkiej Brytanii struktur wspólnoty będzie optowała za przedłużeniem ostatecznego terminu, by dać szansę na osiągnięcie porozumienia z władzami UE. Jednak Boris Johnson już zapowiedział, że bez walki się nie podda nawet jeśli kosztowałoby to wcześniejsze wybory. Należy zatem w najbliższych dniach obserwować ruchy na Wyspach, gdyż każda informacja wpływać będzie na wycenę funta. 

Ważne dane z USA

Tydzień ten obfituje w  publikacje z amerykańskiej gospodarki. Dziś poznamy raport ISM dla przemysłu. Z kolei w czwartek poznamy raport ADP oraz ISM ale tym razem dla usług. Piątek to już najważniejszy odczyt obecnego tygodnia. Tradycyjnie już w pierwszy piątek miesiąca poznamy dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Będzie to niezwykle ważny odczyt dla członków FED, którzy podejmą w tym miesiącu decyzje w sprawie stóp procentowych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Próba opanowania emocji, ale strach pozostaje
Krzysztof Pawlak