pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dobre PMI bez większego wpływu ma rynek

Dobre PMI bez większego wpływu ma rynek

01 kwi 2015 Autor: Michał Iskat

W dniu dzisiejszym w kalendarzu makroekonomicznym rządzą publikacje indeksów PMI. Od rana na rynek napływają odczyty tego wskaźnika z gospodarek europejskich. Ogólny wydźwięk tych publikacji można określić jako dobry. Dla niemal wszystkich największych gospodarek europejskich indeks PMI nie tylko uzyskał wartość powyżej psychologicznego poziomu 50 pkt (oznaczającego rozwój gospodarczy) ale również okazały się być lepsze od oczekiwań analityków. Również wskazanie indeksu PMI dla całej Strefy Euro pozytywnie zaskoczyło rynek. Odczyt na poziomie 52,2 pkt (oczekiwano: 51,9 pkt) napawają optymizmem jeśli chodzi o kondycję europejskiej gospodarki.

 

Dobre dane makroekonomiczne nie pomogły notowaniom europejskiej waluty. Mimo pozytywnego zaskoczenia próżno szukać dzisiaj reakcji na głównej parze walutowej. Widać jasno, że temat grecki zbyt mocno ciąży notowaniom euro, a widmo braku porozumienia w tej części Europy ciągle straszy inwestorów.

Dzisiaj czeka nas spory napływ danych makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki. O godzinie 14.15 zaprezentowany zostanie raport ADP opisujący kondycję rynku pracy. Szacunki analityków mówią o wzroście zatrudnienia w sektorze prywatnym o 225 tys wobec 212 tys. w lutym. O 15.45 poznamy wskazania indeksu PMI dla amerykańskiego przemysłu. W tym wypadku oczekiwania rynkowe mówią o symbolicznym wzroście koniunktury w sektorze przemysłowym (oczekiwania: 55,3 pkt, poprzedni odczyt: 54,1 pkt).


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wykresy xxxPLN – nuda czy emocje?
Dawid Górny

Komentarz walutowy

PLN ma mocne argumenty
Krzysztof Pawlak