pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dobre dane umocniły funta

Dobre dane umocniły funta

31 mar 2015 Autor: Michał Iskat

W dniu dzisiejszym poznaliśmy dobre dane o stanie brytyjskiej gospodarki. Zaprezentowane dane o Produkcie Krajowym Brutto wskazały, że w czwartym kwartale poprzedniego roku tamtejsza gospodarka rozwijała się w szybszym tempie aniżeli się spodziewano. W ujęciu kwartalnym dynamika wyniosła 0,6% (oczekiwano: 0,5%) co przełożyło się na wynik roczny 3% (oczekiwano: 2,7%). W efekcie publikacji obserwujemy dzisiaj umocnienie funta w odniesieniu do głównych walut.   

Temat grecki w dalszym ciągu ciąży europejskiej walucie. Brak porozumienia na linii Grecja-Unia Europejska powoduje kontynuacje spadków na głównej parze walutowej. Zaprezentowany przez greków plan nie satysfakcjonuje wierzycieli a brak jasnych deklaracji ze strony greckich polityków niepokoi inwestorów. Przeciąganie liny trwa w najlepsze i jak uczy historia przełomu można spodziewać się  w ostatnim możliwym terminie czyli w momencie kiedy zobowiązania zaczną być wymagalne.

W dniu dzisiejszym czeka na nas jeszcze spora dawka informacji z gospodarki amerykańskiej. O godzinie 15.45 zaprezentowany zostanie Indeks Chicago PMI a kwadrans później poznamy Indeks zaufania konsumentów – Conference Board. Szacunki analityków mówią o znacznym przyśpieszeniu koniunktury gospodarczej w regionie Chicago (wzrost indeksu w marcu do poziomu 51,5 pkt wobec 45,8 pkt w poprzednim odczycie) oraz o symbolicznym pogorszeniu sentymentów wśród amerykańskich konsumentów (spadek Conference Board do 96 pkt wobec 96,4 pkt w poprzednim miesiącu).


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny