Dobre dane z polskiej gospodarki

20 maja 2016

Wczorajsze dane z polskiej gospodarki. Ważne odczyty na koniec tygodnia. Stabilna sytuacja na notowaniach złotego.

Wczoraj w godzinach popołudniowych Główny Urząd Statystyczny opublikował dobre dane z polskiego przemysłu. Produkcja przemysłowa roście o 6% w ujęciu rocznym. Sprzedaż detaliczna z roku na rok rośnie o 3,2%. Jest to jednak wynik minimalnie niższy od oczekiwań rynkowych. Dzisiejszego popołudnia przedstawione zostaną kolejne dane  z Polski. Tym razem będą to odczyty koniunktury gospodarczej.

Koniec tygodnia przynosi nam istotne dane ze światowych gospodarek. Z samego rana opublikowano odczyty inflacji producenckiej w Niemczech. Miesiąc do miesiąca wynosi ona 0,1%. Z kolei w ujęciu rocznym spadła mocniej niż oczekiwali analitycy. Wskaźnik zamówień według CBI w Wielkiej Brytanii osiągnął poziom -8 pkt.. Jest to i tak wynik lepszy od poprzedniego odczytu. Po tej informacji funt po porannej korekcie zaczął ponownie zyskiwać do złotego.

W godzinach popołudniowych opublikowane zostaną informacje mogące wpłynąć na notowania dolara oraz dolara kanadyjskiego. W Kanadzie ogłoszone zostaną wyniki sprzedaży detalicznej oraz inflacji konsumenckiej. Z kolei w Stanach Zjednoczonych podane zostaną dane z tamtejszego rynku nieruchomości.

Piątek mija bardzo spokojnie na naszej rodzimej walucie. Na wszystkich głównych walutach notowanych w stosunku do złotówki widzimy poziomy z wczorajszego zamknięcia. Fran szwajcarski kosztuje 3,97 zł, euro. Za dolara zapłacimy dzisiaj 3,93 zł, a cena zakupu funta wynosi 5,74 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ryzyka wygrywają, ale PLN dzielnie walczy

21 Sty 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Taryfikator inwazji

20 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Rynek już wie

19 Sty 2022

Krzysztof Adamczak