Dobre dane z polskiej gospodarki

20 maja 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Wczorajsze dane z polskiej gospodarki. Ważne odczyty na koniec tygodnia. Stabilna sytuacja na notowaniach złotego.

Wczoraj w godzinach popołudniowych Główny Urząd Statystyczny opublikował dobre dane z polskiego przemysłu. Produkcja przemysłowa roście o 6% w ujęciu rocznym. Sprzedaż detaliczna z roku na rok rośnie o 3,2%. Jest to jednak wynik minimalnie niższy od oczekiwań rynkowych. Dzisiejszego popołudnia przedstawione zostaną kolejne dane  z Polski. Tym razem będą to odczyty koniunktury gospodarczej.

Koniec tygodnia przynosi nam istotne dane ze światowych gospodarek. Z samego rana opublikowano odczyty inflacji producenckiej w Niemczech. Miesiąc do miesiąca wynosi ona 0,1%. Z kolei w ujęciu rocznym spadła mocniej niż oczekiwali analitycy. Wskaźnik zamówień według CBI w Wielkiej Brytanii osiągnął poziom -8 pkt.. Jest to i tak wynik lepszy od poprzedniego odczytu. Po tej informacji funt po porannej korekcie zaczął ponownie zyskiwać do złotego.

W godzinach popołudniowych opublikowane zostaną informacje mogące wpłynąć na notowania dolara oraz dolara kanadyjskiego. W Kanadzie ogłoszone zostaną wyniki sprzedaży detalicznej oraz inflacji konsumenckiej. Z kolei w Stanach Zjednoczonych podane zostaną dane z tamtejszego rynku nieruchomości.

Piątek mija bardzo spokojnie na naszej rodzimej walucie. Na wszystkich głównych walutach notowanych w stosunku do złotówki widzimy poziomy z wczorajszego zamknięcia. Fran szwajcarski kosztuje 3,97 zł, euro. Za dolara zapłacimy dzisiaj 3,93 zł, a cena zakupu funta wynosi 5,74 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

RPP nie zmienia wysokości stóp procentowych

06 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty odrabia straty

02 cze 2023

Adam Fuchs