pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Diametralna zmiana nastrojów

Diametralna zmiana nastrojów

19 kwi 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Fiasko rozmów w sprawie ograniczenia wydobycia ropy w Doha. Przejściowe pogorszenie nastrojów na rynkach

Weekendowe rozmowy największych producentów ropy w Doha zakończyły się fiaskiem. Negocjacje dotyczyły ograniczenia wydobycia tego surowca. Arabia Saudyjska uzależniła osiągnięcie ewentualnego porozumienia obecnością Iranu na spotkaniu, który dzień przed odwołał swoje przybycie. Nieoficjalne doniesienia mówią, że może dojść do kolejnego spotkania w czerwcu. Rynek ropy zareagował w poniedziałek kilkuprocentową luką spadkową. Pod kreska otworzyły się również indeksy w Europie oraz kontrakty w USA.

W trakcie wczorajszej sesji mieliśmy do czynienia z całkowitą zmianą sentymentu. Ropa zdołała odrobić całość strat, a główne indeksy europejskie i w USA zakończyły dzień na plusach. Dziś dobre nastroje są kontynuowane. Panujący optymizm potwierdziły lepsze od oczekiwań dane niemieckiego Indeksu ZEW.

Na rynku walut mamy znacznie mniej spektakularne ruchy. Wydaje się, że rynki czekają na wydarzenie tygodnia, czyli czwartkową konferencja prasową po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Eurodolar od wczoraj porusza się w wąskim obszarze 1,1272-1,1343.

Euro w relacji do złotówki wyhamowało ponad dwutygodniowe wzrosty i obecnie kurs oscyluje wokół 4,30 zł. Na funcie obserwujemy kontynuacje korekty trendu spadkowego. Kurs osiągnął dziś 4-tygodniowe maksima na poziomie 5,45 zł. Frank od dwóch tygodni porusza się w obszarze 3,92 zł-3,96 zł. Za dolara zapłacimy 3,79 zł co oznacza 0,25% spadek względem wczorajszego zamknięcia.

W kalendarzu makro o godz. 14:30 opublikowane zostaną zezwolenia na budowę oraz rozpoczęte budowy domów w USA. O godz. 16:30 przemawia Szef Banku Anglii Mark Carney.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wykresy xxxPLN – nuda czy emocje?
Dawid Górny

Komentarz walutowy

PLN ma mocne argumenty
Krzysztof Pawlak