pl

Decyzja RPP

05 gru 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka traci

    Środowy poranek nie jest najlepszy dla polskiej waluty. Po ostatnich dobrych dniach dla złotówki dziś przyszedł czas na obranie przeciwnego kierunku, a wszystko to podczas oczekiwania na decyzję Rady Polityki Pieniężnej. W godzinach popołudniowych poznamy bowiem stanowisko polskich władz monetarnych w sprawie wysokości stóp procentowych. Najprawdopodobniej, biorąc pod uwagę poprzednie oświadczenia członków rady, koszt pieniądza w Polsce pozostanie niezmieniony. Jednakże warto poczekać na ogłoszenie decyzji, a następnie na komunikat ze strony RPP.

    Aktualnie wspólna waluta wyceniana jest na 4,28 zł. Dolara amerykańskiego kupimy za 3,77 zł. Z kolei cena funta brytyjskiego wzrosła do 4,81 zł, a franka szwajcarskiego do 3,78 zł.

Indeks PMI

    Dzisiejsze przedpołudnie mija pod znakiem odczytów indeksów PMI dla usług. Opublikowane wyniki dla krajów europejskich mogły pozytywnie zaskoczyć obserwatorów. Również zbiorczy wynik dla strefy euro okazał się lepszy od oczekiwań. Jego wynik wyniósł 53,4 pkt wobec spodziewanych 53,1 pkt. Dobre odczyty i cichnąca euforia po porozumieniu Stanów Zjednoczonych z Chinami w sprawie wojny handlowej niewątpliwie są wsparciem wspólnej waluty.

Wolne w USA

    W związku z uroczystościami pogrzebowymi byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a H.W. Busha amerykanie mają dzień wolny od pracy. Z tego też powodu jedynym odczytem, który poznamy będzie raport tzw. Beżowej Księgi. Jeżeli na rynkach nie wydarzy się nic niespodziewanego dzisiejsza sesja amerykańska powinna być spokojna.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Polska na podium!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

EUR/USD tendencja spadkowa trwa, w tle RPP
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Korekta na „edku” stała się faktem
Krzysztof Pawlak