pl

Decyzja RPP

06 cze 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka coraz lepiej

    Dziś znów złotówka nadrabia w stosunku do większości głównych walut. Pomimo tego, że po raz kolejny decyzją Rady Polityki Pieniężnej stopy procentowe w naszym kraju pozostały niezmienione. Złotówce nie pomoże również najprawdopodobniej konferencja, która w swoim zwyczaju odbywa się około godziny 16:00 w dniu wydania decyzji. Jednak dzięki dobrym nastrojom na rynkach nasza waluta umacnia się. Cena dolara spadła do 3,63 zł. Funt brytyjski kosztuje 4,87 zł. Z kolei za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,67 zł. Jedynie nieznacznie podrożała dziś wspólna waluta. Aktualny koszt zakupu euro wynosi 4,27 zł.

Po południu spokojnie

    W godzinach popołudniowych poznamy liczne odczyty z amerykańskiej gospodarki. Nie będa one jednak tak istotne dla inwestorów by w jakikolwiek sposób mogły wpłynąć na nastroje inwestorów. Do najciekawszych odczytów należeć będzie bilans handlu zagranicznego oraz tygodniowa zmiana zapasów paliw.

Uwaga na lirę

    Pomału możemy spodziewać się większej zmienności na parach powiązanych z lirą turecką. Bowiem już jutro tamtejszy bank centralny ogłosi decyzję w sprawie zmiany stóp procentowych. Inwestorzy bacznie będą przyglądać się co zrobi CBRT, szczególnie teraz gdy turecka waluta znajduje się w kryzysie, a prezydent Erdogan znany jest z chęci utrzymywania niskiego kosztu pieniądza i tanich kredytów.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Uwolnienie 137 mld EUR dla Polski!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nvidia rozpala emocje
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak