pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Decyzja FOMC nie zaskoczyła

Decyzja FOMC nie zaskoczyła

28 lip 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Wczorajsza decyzja w sprawie stóp procentowych. Koniunktura gospodarcza w Strefie Euro. Dane z amerykańskiego rynku pracy. Sytuacja na złotówce.

    W środę o godzinie 20:00 poznaliśmy decyzję FOMC w sprawie wysokości stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Była ona taka, jakiej spodziewali się analitycy. Stopy procentowe w Stanach pozostały na niezmienionym poziomie 0,25% – 0,50%.  Chwilę po publikacji dolar niewiele zyskał w stosunku do euro by później osłabić się o ponad jednego centa. Aktualnie kurs EUR/USD waha się w okolicy poziomu 1,108.

    Od rana poznajemy dane z europejskich gospodarek. Warto zwrócić uwagę na odczyt hiszpańskiej stopy bezrobocia, która pomimo tego, że wyniosła mniej niż oczekiwania wynosi aż 20%. O godzinie 11:00 poznaliśmy szereg danych dotyczących koniunktury gospodarczej w Strefie Euro. Większość odczytów okazała się powyżej oczekiwań, m.in. indeks nastrojów biznesu wyniósł 0,39 wobec 0,16 pkt, a nastroje w usługach wyniosły 11,1 pkt przy oczekiwanych 10,3.

    Inflacja konsumencka w Niemczech z miesiąca na miesiąc wyniosła dokładnie tyle, ile wynosiły prognozy rynkowe, czyli 0,3%. Z kolei rok do roku jej odczyt pozytywnie zaskoczył analityków wynosząc 0,4%.

    W godzinach popołudniowych poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy. Opublikowana zostanie liczba złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Prognozy mówią, że liczba ta wzrośnie względem ostatniego odczytu do 261 tys.

    W dniu dzisiejszym złotówka jedynie traci do franka szwajcarskiego jeden grosz i jego cena ponownie osiągnęła 4,00 zł. Euro kosztuje tyle ile podczas wczorajszego zamknięcia – 4,36 zł. Cena dolara spadła o jeden grosz do poziomu 3,93 zł. Za funta przyjdzie nam dzisiaj zapłacić 5,17 zł, czyli o 4 grosze mniej niż wczoraj.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs