pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dawno niewidziany spokój

Dawno niewidziany spokój

10 wrz 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Lekkie osłabienie

    Wtorek nie przypomina ostatnich dni, gdzie na rynkach można było obserwować sporą zmienność. Dziś co prawda złotówka nieznacznie traci na wartości jednak straty do głównych walut nie są aż tak znaczące. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,92 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,33 zł. Z kolei frank szwajcarski i funt brytyjski kosztują odpowiednio 3,96 zł oraz 4,83 zł. 

Dane z Wysp

    W tym tygodniu poza doniesieniami z brytyjskiego parlamentu poznajemy dane z gospodarki. Wczoraj opublikowany został odczyt PKB, który w pozytywny sposób zaskoczył rynki. Również produkcja przemysłowa nie była tak zła jak oczekiwano. Dziś z kolei poznaliśmy dobre dane z rynku pracy gdzie stopa bezrobocia spadła do 3,8%, a średnie wynagrodzenie tygodniowe wzrosło o 4% w skali roku. Po godzinie 14:00 swoje publiczne wystąpienie będzie miał szef Banku Anglii. Najprawdopodobniej jednak nie usłyszymy nic przełomowego, a na zmiany w polityce monetarnej na wyspach będziemy musieli poczekać do rozwiązania się kwestii brexitowych. 

Czekając na czwartek

    Patrząc na dzisiejsze zachowania notowań wydaje się, że rynki wyczekują już czwartkowej decyzji członków Europejskiego Banku Centralnego. Od Mario Draghiego i jego współpracowników oczekuje się poluzowania polityki monetarnej. Jednak czy w przeddzień ustąpienia z funkcji prezesa EBC, Mario Draghi, będzie chciał podejmować wiążące decyzje? Czy pozostawi swoją następczynię z dużą presją inwestorów? Tego dowiemy się już w czwartek. Jeżeli jednak członkowie EBC zdecydują się podjąć kroki w kierunku ratowania europejskiej gospodarki to najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest obniżka stóp procentowych lub bardziej szczegółowe plany ponownego wprowadzenia programu QE.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak