pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Kilka danych ze świata. Wszyscy czekają na Banki Centralne.

Kilka danych ze świata. Wszyscy czekają na Banki Centralne.

07 mar 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Tydzień się rozkręca

    Poniedziałek upłynął pod znakiem spokoju. Nie mogło być jednak inaczej, ponieważ wczorajsza karta z kalendarza makroekonomicznego prezentowała się co najmniej ubogo. Dzisiaj jest już znacznie bogatsza. Produkt Krajowy Brutto w Strefie Euro za IV kwartał nie zaskoczył inwestorów. w ujęciu kwartalnym wyniósł spodziewane 0,4%, a rok do roku rośnie 1,7%. Na kolejne ważne dla inwestorów dane przyjdzie nam poczekać do godziny 14:30. Wtedy to poznamy bilans handlu zagranicznego w Stanach Zjednoczonych. Nie umniejszając znaczenia tych odczytów, nie wpłyną one prawdopodobnie na decyzje inwestorów. Szczególnie w obliczu wydarzeń planowanych na dalszą część tygodnia.

RPP, EBC, NFP

    Już jutro poznamy ważną decyzje z punktu widzenia naszej rodzimej waluty. W środę kończy się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Poznamy decyzję polskich władz monetarnych dotyczącą wysokości stóp procentowych. Inwestorzy nie spodziewają się jednak zaskoczenia. Wysokość stóp procentowych powinna pozostać na obecnych poziomach, a ton wypowiedzi podczas konferencji nie powinien różnić się zbytnio od ostatnich.

     Czwartek należeć będzie do prezesa EBC – Mario Draghiego. Najpierw zostanie opublikowana decyzja ws. stóp procentowych, a tradycyjnie, po 45 minutach głos zabierze sam Draghi. Jeżeli chodzi o wysokość stóp procentowych to analitycy są zgodni  – nie będzie zmian. Jednak w obliczu ostatnich dobrych danych ze Strefy Euro, niektórzy obserwatorzy spodziewają się nowych wskazówek dotyczących programu QA.

Koniec tygodnia to wyczekiwany raport z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych.  W obliczu coraz pewniejszej podwyżki stóp procentowych podczas marcowego posiedzenia FED dobry odczyt tzw .”payrolls’ów” może okazać się przysłowiową kropką nad “i”.

W obliczu tak ważnych wydarzeń w ciągu kilku dni na rynkach może występować duża zmienność, szczególnie na parach walutowych ściśle powiązanych z euro oraz dolarem.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Polacy świętują, Amerykanie decydują o stopach
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Interwencja Banku Japonii?
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Potknięcie gospodarki USA
Dawid Górny