pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dane ze Stanów

Dane ze Stanów

18 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka nadal silna

    Pomimo ostatnich korekt na polskiej walucie, ta pozostaje mocna. Frank szwajcarski na chwilę przebił poziom 3,55 zł, by powrócić do 3,54 zł. Euro pozostaje w okolicy 4,16 zł. Funt brytyjski nieznacznie potaniał do 4,72 zł. Kolejny słaby dzień przeżywa dziś amerykańska waluta. Kurs USDPLN powrócił do poziomu 3,40 zł. Sytuacja na złotówce nie powinna się specjalnie zmienić, przynajmniej do końca tygodnia. Nie ma już bowiem żadnych kluczowych wydarzeń politycznych, ani publikacji makroekonomicznych.

Nudny poranek

    W czwartkowy poranek kalendarz makroekonomiczny świecił pustkami, z wyjątkiem nieistotnego dla Europy odczytu dynamiki produkcji producenckiej w Japonii. Z kolei jednak popołudnie upłynie nam pod znakiem publikacji ze Stanów Zjednoczonych. Poznamy bowiem sytuację jaka panuje na rynku nieruchomości. Dodatkowo opublikowany zostanie indeks Fed z Filadelfii oraz liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Później poznamy najprawdopodobniej najważniejsze dla inwestorów dane dotyczące zmian zapasów paliw. Niewykluczone zatem, że zobaczymy zwiększoną zmienność na parach powiązanych z amerykańską walutą. Biorąc pod uwagę słabość dolara to każde, nawet, zgodne z oczekiwaniami dane mogą mogą go dalej osłabiać.

Piątek ważny dla funta

    Biorąc pod uwagę, że w dniu jutrzejszym kalendarz makroekonomiczny jest równie pusty co dziś, inwestorzy mogą przykuć większą uwagę do publikacji wyników sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Będzie to miało miejsce o godzinie 10:30.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak