Dane z Polski

20 cze 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Bogaty kalendarz

W porównaniu do dnia wczorajszego, wtorkowy handel rozkręcił się już w godzinach porannych. Jest to między innymi zasługa bogatego w odczyty kalendarza makroekonomicznego. Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego przedpołudnia było wystąpienie szefa Banku Anglii, Marka Carneya. Ogłosił on, że szybkie podwyżki stóp procentowych na Wyspach są niemożliwe. Co w konsekwencji doprowadziło do obniżenia wartości funta. Tuż po 9:30 osłabił się on w stosunku do złotówki o ponad 3 grosze, a jego aktualna cena wynosi 4,79 zł. Również nie najlepiej brytyjska waluta wypada w stosunku do dolara. Kurs GBP/USD zszedł znacząco poniżej poziomu 1,26.

Po południu Polska

Po godzinie 14:00 czeka nas seria odczytów z rodzimej gospodarki. Główny Urząd Statystyczny  przedstawi wyniki sprzedaży detalicznej, dynamikę produkcji przemysłowej, a także cen produkcji.  Te dwa pierwsze odczyty będą najważniejsze z punktu widzenia inwestorów. Prognozy zakładają wzrosty, co może wpłynąć pozytywnie na naszą walutę, która aktualnie nieco osłabia się. Cena funta podskoczyła do 3,89 zł, euro do 4,22 zł, a dolara do  3,78 zł.

Popołudnie bez większych emocji

Bardzo spokojnie zapowiada się dzisiejsze popołudnie. W Stanach opublikowane zostanie saldo rachunku bieżącego oraz tygodniowa zmiana zapasów paliw. Nie są to jednak dane mogące w znaczący sposób poprawić notowania dolara. Co prawda od wczoraj obserwujemy nieznaczne jego umocnienie, to na głównej parze walutowej zbliżamy się do ważnego poziomu 1,11.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak