pl

Dane z Polski

20 cze 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Bogaty kalendarz

    W porównaniu do dnia wczorajszego, wtorkowy handel rozkręcił się już w godzinach porannych. Jest to między innymi zasługa bogatego w odczyty kalendarza makroekonomicznego. Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego przedpołudnia było wystąpienie szefa Banku Anglii, Marka Carneya. Ogłosił on, że szybkie podwyżki stóp procentowych na Wyspach są niemożliwe. Co w konsekwencji doprowadziło do obniżenia wartości funta. Tuż po 9:30 osłabił się on w stosunku do złotówki o ponad 3 grosze, a jego aktualna cena wynosi 4,79 zł. Również nie najlepiej brytyjska waluta wypada w stosunku do dolara. Kurs GBP/USD zszedł znacząco poniżej poziomu 1,26.

Po południu Polska

    Po godzinie 14:00 czeka nas seria odczytów z rodzimej gospodarki. Główny Urząd Statystyczny  przedstawi wyniki sprzedaży detalicznej, dynamikę produkcji przemysłowej, a także cen produkcji.  Te dwa pierwsze odczyty będą najważniejsze z punktu widzenia inwestorów. Prognozy zakładają wzrosty, co może wpłynąć pozytywnie na naszą walutę, która aktualnie nieco osłabia się. Cena funta podskoczyła do 3,89 zł, euro do 4,22 zł, a dolara do  3,78 zł.

Popołudnie bez większych emocji

    Bardzo spokojnie zapowiada się dzisiejsze popołudnie. W Stanach opublikowane zostanie saldo rachunku bieżącego oraz tygodniowa zmiana zapasów paliw. Nie są to jednak dane mogące w znaczący sposób poprawić notowania dolara. Co prawda od wczoraj obserwujemy nieznaczne jego umocnienie, to na głównej parze walutowej zbliżamy się do ważnego poziomu 1,11.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny