Dane z Kanady

08 cze 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Słaby początek dnia

Dzisiejszy poranek nie należał do najlepszych dla naszej waluty, która traciła na wartości. Sytuacja ta zaczęła się zmieniać w okolicy południa. Aktualnie za euro zapłacimy 4,28 zł. dolar amerykański wyceniany jest na 3,64 zł. Frank szwajcarski kosztuje 3,69 zł, a funt brytyjski 4,86 zł. W godzinach wieczornych zostanie jeszcze ogłoszony rating dla Polski. Tym razem decyzję wyda agencja Fitch. Możemy zatem spodziewać się nieco większej zmienności na złotym niż zwykle.

Dane z Kanady zaskakują

Po godzinie 14:00 napłynęła do nas seria danych z Kanady. Najpierw poznaliśmy słabą liczbę rozpoczętych budów domów. Było to 195,6 tys przy założeniach sięgających 217 tys. Nie był to jednak aż tak znaczący odczyt dla inwestorów. Prawdziwe zdziwienie nadeszło o godzinie 14:30, kiedy to poznaliśmy sytuację na rynku pracy. Publikacja ta bardzo rozczarowała rynki. Spadek zatrudnienia o 7,5 tys to z pewnością nie dane na które liczyli inwestorzy.  Jedynym pozytywem może być, to że stpoa bezrobocia pozostała nadal na niskim, 5,8% poziomie. Nie dziwi zatem fakt, iż momentalnie notowania pary USDCAD wzrosły z okolic poziomu 1,298 do poziomu 1,3037.

Powoli kończymy tydzień

Po południu w kalendarzu makroekonomicznym nie ma już żadnych ważnych informacji, które mogłyby przynieść nieoczekiwane zmiany na rynkach. Poznamy bowiem, poza decyzją agencji Fitch, dane dotyczące zapasów hurtowników oraz liczbę wież wiertniczych w Stanach Zjednoczonych.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak