pl

Dane z Kanady

08 cze 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Słaby początek dnia

    Dzisiejszy poranek nie należał do najlepszych dla naszej waluty, która traciła na wartości. Sytuacja ta zaczęła się zmieniać w okolicy południa. Aktualnie za euro zapłacimy 4,28 zł. dolar amerykański wyceniany jest na 3,64 zł. Frank szwajcarski kosztuje 3,69 zł, a funt brytyjski 4,86 zł. W godzinach wieczornych zostanie jeszcze ogłoszony rating dla Polski. Tym razem decyzję wyda agencja Fitch. Możemy zatem spodziewać się nieco większej zmienności na złotym niż zwykle.

Dane z Kanady zaskakują

    Po godzinie 14:00 napłynęła do nas seria danych z Kanady. Najpierw poznaliśmy słabą liczbę rozpoczętych budów domów. Było to 195,6 tys przy założeniach sięgających 217 tys. Nie był to jednak aż tak znaczący odczyt dla inwestorów. Prawdziwe zdziwienie nadeszło o godzinie 14:30, kiedy to poznaliśmy sytuację na rynku pracy. Publikacja ta bardzo rozczarowała rynki. Spadek zatrudnienia o 7,5 tys to z pewnością nie dane na które liczyli inwestorzy.  Jedynym pozytywem może być, to że stpoa bezrobocia pozostała nadal na niskim, 5,8% poziomie. Nie dziwi zatem fakt, iż momentalnie notowania pary USDCAD wzrosły z okolic poziomu 1,298 do poziomu 1,3037.

Powoli kończymy tydzień

    Po południu w kalendarzu makroekonomicznym nie ma już żadnych ważnych informacji, które mogłyby przynieść nieoczekiwane zmiany na rynkach. Poznamy bowiem, poza decyzją agencji Fitch, dane dotyczące zapasów hurtowników oraz liczbę wież wiertniczych w Stanach Zjednoczonych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak