Dane z Chin gorsze od oczekiwań

23 wrz 2015

Dziś w nocy poznaliśmy odczyt PMI dla przemysłu z Chin. Wskaźnik wypadł poniżej oczekiwań na poziomie 47,5 i wyniósł 47 pkt. czyli najniżej od ponad 6 lat. Giełda Państwa Środka zakończyła dzisiejszą sesję na minusie, jednak skala przeceny była raczej umiarkowana, indeks Shanghai Composite spadł o -2,18%.

Od rana mamy publikacje danych PMI w Europie. O 9:00 wskaźniki podała Francja, wypadły one wyraźnie lepiej od oczekiwań. O godz. 9:30 swoje PMI podali Niemcy, tu było nieznacznie gorzej od konsensusu. O 10:00 ukazały się wskaźniki PMI dla Eurolandu, ich wartość była minimalnie poniżej prognoz. Eurodolar w tym momencie notowany jest w okolicy wczorajszego zamknięcia na poziomie 1,1129. Na głównych europejskich parkietach mamy dziś niewielkie  odreagowanie wczorajszych kilku procentowych spadków.

Większą zmienność na euro zaobserwujemy prawdopodobnie po godz. 15:00 kiedy to swoje przemówienie rozpocznie prezes EBC Mario Draghi. Wg. szefa banku Austrii Ewalda Novotnego inflacja w UE jest nadal poniżej celu jednak w krótkim terminie nie widzi on potrzeby działania ze strony EBC w postaci zwiększania QE.

W kalendarzu makro przed nami jeszcze dane z USA. O godz. 15:45 zobaczymy wskaźnik PMI dla przemysłu, o 16:30 zapas ropy naftowej, a o 18:30 przemawia prezes członek FOMC Dennis Lockhart.

Jutro o godz. 10:00 mamy publikacje wskaźnika nastrojów biznesowych Ifo z Niemiec. O 14:30 zamówienia środków trwałych z USA, o godz 16:00 poznamy dane na temat sprzedaży nowych domów również z Stanów. O godz. 23:00 przemawia prezes Fed Janet Yellen.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Słaby finisz dobrego tygodnia na EUR

27 maja 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

FOMC ostrzy pazurki

26 maja 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Euro na hamulcu

25 maja 2022

Krzysztof Adamczak