pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dane z Chin gorsze od oczekiwań

Dane z Chin gorsze od oczekiwań

23 wrz 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Dziś w nocy poznaliśmy odczyt PMI dla przemysłu z Chin. Wskaźnik wypadł poniżej oczekiwań na poziomie 47,5 i wyniósł 47 pkt. czyli najniżej od ponad 6 lat. Giełda Państwa Środka zakończyła dzisiejszą sesję na minusie, jednak skala przeceny była raczej umiarkowana, indeks Shanghai Composite spadł o -2,18%.

Od rana mamy publikacje danych PMI w Europie. O 9:00 wskaźniki podała Francja, wypadły one wyraźnie lepiej od oczekiwań. O godz. 9:30 swoje PMI podali Niemcy, tu było nieznacznie gorzej od konsensusu. O 10:00 ukazały się wskaźniki PMI dla Eurolandu, ich wartość była minimalnie poniżej prognoz. Eurodolar w tym momencie notowany jest w okolicy wczorajszego zamknięcia na poziomie 1,1129. Na głównych europejskich parkietach mamy dziś niewielkie  odreagowanie wczorajszych kilku procentowych spadków.

Większą zmienność na euro zaobserwujemy prawdopodobnie po godz. 15:00 kiedy to swoje przemówienie rozpocznie prezes EBC Mario Draghi. Wg. szefa banku Austrii Ewalda Novotnego inflacja w UE jest nadal poniżej celu jednak w krótkim terminie nie widzi on potrzeby działania ze strony EBC w postaci zwiększania QE.

W kalendarzu makro przed nami jeszcze dane z USA. O godz. 15:45 zobaczymy wskaźnik PMI dla przemysłu, o 16:30 zapas ropy naftowej, a o 18:30 przemawia prezes członek FOMC Dennis Lockhart.

Jutro o godz. 10:00 mamy publikacje wskaźnika nastrojów biznesowych Ifo z Niemiec. O 14:30 zamówienia środków trwałych z USA, o godz 16:00 poznamy dane na temat sprzedaży nowych domów również z Stanów. O godz. 23:00 przemawia prezes Fed Janet Yellen.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs