pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dane z rynku pracy

Dane z rynku pracy

01 wrz 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Na początek PMI

    Kalendarz makroekonomiczny jest dziś wypełniony po brzegi ważnymi odczytami. Od samego rana na tapecie były odczyty indeksu PMI dla przemysłu. Nie wszystkie jednak okazały się na tyle dobre by sprostać oczekiwaniom analityków. Poniżej prognoz były wyniki m. in. w Polsce, Norwegii czy w Niemczech. Zbiorczy odczyt dla Strefy Euro wyniósł prognozowane 57,4 pkt. Jednak zdaje się, że wyniki PMI pozostały w cieniu publikacji danych z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych.Słabe dane z USA

    Po środowym odczycie raportu ADP mogło się wydawać, że dane z amerykańskiego rynku pracy nie powinny zaskoczyć inwestorów. Tak się jednak nie stało. Dużo słabsze odczyty natychmiast osłabiły dolara. Kurs EUR/USD poszybował ponownie w okolice poziomu 1,20. Jednakże po chwili kurs głównej pary walutowej obrał kierunek południowy, co może dziwić przy tak słabych danych. Bezrobocie w Stanach Zjednoczonych wzrosło do 4,4%, płaca godzinowa rośnie wolniej aniżeli oczekiwano, a także zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wyniosła zaledwie 156 tysięcy. Niemniej jednak to nie koniec emocji związanych z dolarem na dziś. W godzinach popołudniowych opublikowane zostaną jeszcze Indeksy z przemysłu oraz raport ISM również z przemysłu.

Złotówka reaguje

    Na początku dnia nasza waluta słabła. Mogła to być zasługa słabego odczytu indeksu PMI. Jednak po odczytach ze Stanów Zjednoczonych mocno zyskała na wartości, by po chwili wrócić w okolice dzisiejszych otwarć. Frank szwajcarski wyceniany jest aktualnie na 3,71 zł, funt 4,62 zł, euro kosztuje 4,24 zł, a dolar 3,56 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Dolar słabnie, nawet do jena!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja na tapet cz.2
Dawid Górny