Dane z rynku pracy. Złotówka wciąż mocna.

06 lut 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Konsolidacja na EUR/USD

Od początku miesiąca kurs głównej pary walutowej porusza się w kierunku bocznym. Ograniczenia tego kanału znajdują się w okolicach poziomów 1,07 i 1,08. Po piątkowym odczycie danych z rynku pracy dolar zaczął się osłabiać. Lecz silny opór na poziomie 1,08 nie pozwolił na dalszy ruch w górę. Przypomnijmy, że pozytywnie zaskoczyła zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, jednakże rozczarowująca dla inwestorów okazała się stopa bezrobocia. Wyniosła ona 4,8% względem 4,7 oczekiwanych. Aktualnie EUR/USD znajduje się ponownie przy minimach konsolidacji. Dzisiejszy brak popołudniowych publikacji w Stanach Zjednoczonych najprawdopodobniej nie pomoże przebić dolnej granicy konsolidacji.

Poniedziałkowe publikacje

W porównaniu do zeszłotygodniowych wydarzeń można stwierdzić, że początek obecnego tygodnia przebiega pod znakiem spokoju. Jedynymi publikacjami wartymi uwagi były dzisiaj zamówienia w niemieckim przemyśle, które były znacznie lepsze od oczekiwań oraz indeks Sentix. Okazał się on jednak równy z prognozami. Jak się można było spodziewać odczyty nie wpłynęły na zmianę sentymentów na rynkach. W godzinach popołudniowych czekają nas jeszcze Wystąpienia Mario Draghiego oraz Patricka Harkera szefa Fed w Filadelfii.

Złoty na nowych minimach

Z dnia na dzień nasza rodzima waluta staje się coraz silniejsza i praktycznie codziennie wyznacza nowe minima lokalne. Euro kosztuje już tylko 4,27 zł, czyli 13 groszy mniej niż na początku roku. Z kolei dolar kosztuje dzisiaj już ponad 23 grosze mniej niż po Nowym Roku. Za amerykańska walutę zapłacimy 3,98 zł. Do psychologicznej granicy 4,00 zł ponownie zbliża się frank szwajcarski, a za funta po raz kolejny zapłacimy mniej niż 5,00 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak