pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dane z rynku pracy. Złotówka wciąż mocna.

Dane z rynku pracy. Złotówka wciąż mocna.

06 lut 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Konsolidacja na EUR/USD

    Od początku miesiąca kurs głównej pary walutowej porusza się w kierunku bocznym. Ograniczenia tego kanału znajdują się w okolicach poziomów 1,07 i 1,08. Po piątkowym odczycie danych z rynku pracy dolar zaczął się osłabiać. Lecz silny opór na poziomie 1,08 nie pozwolił na dalszy ruch w górę. Przypomnijmy, że pozytywnie zaskoczyła zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, jednakże rozczarowująca dla inwestorów okazała się stopa bezrobocia. Wyniosła ona 4,8% względem 4,7 oczekiwanych. Aktualnie EUR/USD znajduje się ponownie przy minimach konsolidacji. Dzisiejszy brak popołudniowych publikacji w Stanach Zjednoczonych najprawdopodobniej nie pomoże przebić dolnej granicy konsolidacji.

Poniedziałkowe publikacje

    W porównaniu do zeszłotygodniowych wydarzeń można stwierdzić, że początek obecnego tygodnia przebiega pod znakiem spokoju. Jedynymi publikacjami wartymi uwagi były dzisiaj zamówienia w niemieckim przemyśle, które były znacznie lepsze od oczekiwań oraz indeks Sentix. Okazał się on jednak równy z prognozami. Jak się można było spodziewać odczyty nie wpłynęły na zmianę sentymentów na rynkach. W godzinach popołudniowych czekają nas jeszcze Wystąpienia Mario Draghiego oraz Patricka Harkera szefa Fed w Filadelfii.

Złoty na nowych minimach

    Z dnia na dzień nasza rodzima waluta staje się coraz silniejsza i praktycznie codziennie wyznacza nowe minima lokalne. Euro kosztuje już tylko 4,27 zł, czyli 13 groszy mniej niż na początku roku. Z kolei dolar kosztuje dzisiaj już ponad 23 grosze mniej niż po Nowym Roku. Za amerykańska walutę zapłacimy 3,98 zł. Do psychologicznej granicy 4,00 zł ponownie zbliża się frank szwajcarski, a za funta po raz kolejny zapłacimy mniej niż 5,00 zł.  


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny