pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Dane makro w centrum uwagi

Dane makro w centrum uwagi

03 sie 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Najważniejszym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia będą dane na temat sytuacji z rynku pracy z USA. Na informację poczekamy do piątku do godz. 14:30, wówczas poznamy stopę bezrobocia oraz zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. Dobre informację mogą przechylić szalę na korzyść pierwszych od prawie dekady podwyżek stóp procentowych, które miałyby szanse być podniesione już we wrześniu. Złe dane oddalą ten scenariusz na kolejne miesiące, do czasu poprawy danych makro.

O tym jak ważne są obecnie dla rynków walutowych dane ze stanów odnośnie pracy mogliśmy się przekonać w zeszły piątek. O godz. 14:30 mieliśmy publikację wskaźnika kosztów zatrudnienia. Informacje okazały się dużo gorsze od oczekiwań i po ich publikacji mieliśmy prawie 1-procentowy wzrost na EURUSD z 1,0973 do 1,1111. USDPLN w tym czasie spadł o niemal 4 grosze. Co ciekawe do końca dnia te ruchy zostały praktycznie zniwelowane.

Podczas poniedziałkowej sesji złotówka minimalnie się umacnia. Frank wynosi 3,898 euro 4,136 dolar 3,767 a funt 5,885. Rynkową ciekawostką jest ponownie otwarcie giełdy w Atenach, która była nieczynna od 29 czerwca. Zgodnie z przewidywaniami indeks od razu zdyskontował greckie problemy i główny indeks zanurkował 20%.

W kalendarzu makro mieliśmy dziś o godz. 9:55 lepszy od oczekiwań wskaźnik PMI dla przemysłu z  Niemiec. O godz. 10:00 poznaliśmy ten sam wskaźnik z Eurolandu a o godz 10:30 z Wielkiej Brytanii. Obie informacje były również lepsze niż prognozy analityków.  O godz. 16:00 opublikowany zostanie wskaźnik ISM z USA. O godz. 16:50 ze Stanów przemawia członek FOMC Jerome Powell. Jutro o 10:30 zobaczymy wskaźnik PMI dla sektora budowlanego z Wielkiej Brytanii, a o godz 16:00 zamówienia fabryk z USA.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bank Japonii może zostać zmuszony do działania
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Rysy na pozytywnym spojrzeniu na złotego
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Walutowy rollercoaster
Dawid Górny