Dane dla usług

03 kw. 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Poprawa nastrojów

Lepsze nastroje na rynkach, które są między innymi zasługą informacji płynących z frontu wojny handlowej oraz dobrych danych makroekonomicznych z europy, widoczne są także na notowaniach polskiej waluty. ZŁotówka od rana umacnia się względem głównych walut. Aktualnie dolar wyceniany jest na 3,81 zł. Cena wspólnej waluty spadła do 4,28 zł. Frank szwajcarski potaniał do 3,82 zł, a za funta brytyjskiego przyjdzie nam zapłacić 5,02 zł. W w godzinach popołudniowych poznamy decyzję rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Wydaje się, że póki co pozostaną one na niezmienionych poziomach. Najważniejsze informacje dla inwestorów mogą paść podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rady, choć i tu analitycy nie spodziewają się zmiany poprzedniego stanowiska. Nie mniej jednak warto śledzić poczynania polskich władz monetarnych oraz notowania naszej waluty.

Coś pozytywnego

Po serii słabszych danych indeksu PMI dla przemysłu w krajach europejskich dzisiejsze odczyty indeksu PMI dla usług dają iskierkę nadziei. Zbiorowy jego wynik dla strefy euro wyniósł 53,3 pkt wobec spodziewanych 52,7.

Na przedpołudniowej serii publikacji nie kończy się dzisiejszy dzień. Poznamy bowiem kilka ważnych danych zza oceanu. W Stanach Zjednoczonych opublikowany zostanie raport ADP. Według jego prognoz spodziewana szacunkowa zmiana zatrudnienia w sektorze prywatnym wyniesie 170 tys.Kolejną ważną wiadomością z USA będzie prezentacja wyników raportu ISM dla usług. Dodatkowo przewidziana jest prezentacja wyników indeksu PMI dla usług oraz zmiana zapasów paliw.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

RPP nie zmienia wysokości stóp procentowych

06 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty odrabia straty

02 cze 2023

Adam Fuchs