pl

Czekamy

09 kwi 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Chwila oddechu

    Aktualny czas wyczekiwania  na rynkach sprzyja naszej walucie. Podczas gdy inwestorzy czekają na jutrzejsze posiedzenie członków Unii Europejskiej złotówka umacnia się do głównych walut. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,80 zł. Tyle samo zapłacimy za franka szwajcarskiego. Z kolei cena wspólnej waluty wynosi 4,28 zł.

Brexit

    Izba Gmin zobowiązała premier May do odroczenia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty. Dziś premier May ma spotkać się z kanclerz Angelą Merkel oraz prezydentem Macronem, by zyskać poparcie dla przedłużenia brexitu podczas jutrzejszego szczytu Unii Europejskiej. Inwestorzy z coraz większym niepokojem patrzą na wydarzenia związane z negocjacjami brexitowymi. Jest to widoczne m.in. w notowaniach brytyjskiej waluty, która aktualnie wyceniana jest na 4,96 zł. Należy mieć jednak na uwadze, że w tak gorącym okresie każda nawet najmniejsza informacja może wprowadzić znaczną zmienność na parach powiązanych z funtem.

Ciekawa środa

    Jutrzejszy dzień będzie najprawdopodobniej najciekawszym w tym tygodniu. Poza szczytem Unii Europejskiej poznamy szereg ważnych danych z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo poznamy tzw. minutki z posiedzenia FED, a także decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie wysokości stóp procentowych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak