pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Czekamy na dane z rynku pracy w USA

Czekamy na dane z rynku pracy w USA

07 sie 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Dziś cała uwaga rynku powinna skupić się na publikacji danych z USA na temat sytuacji na rynku pracy. O godz. 14:30 poznamy stopę bezrobocia, oczekiwana wartość to 5,3% a więc tyle samo co miesiąc temu. Będzie to potwierdzenie, że niskie bezrobocie się utrzymuje, warto zauważyć, że ostatnio tak niski odsetek był notowany w 2008 roku. Kolejny bardzo ważny wskaźnik to zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, tu analitycy oczekują utworzenia 223 tys. nowych miejsc pracy. Trzeci indykator, nieco mniej istotny, również publikowany o tej samej godzinie co poprzednie, to zatrudnienie w sektorze prywatnym z wyłączeniem rolnictwa.

Właśnie od danych z rynku pracy prezes Fed Janet Yellen wielokrotnie uzależniała decyzję dotyczącą podwyżek stóp procentowych. Jeśli dane będą zgodne z oczekiwaniami lub lepsze istnieje duże prawdopodobieństwo, że Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) na następnym posiedzeniu zatwierdzi podwyżki stóp. Następne tego typu dane poznamy na początku września, a więc tuż przed spotkaniem FOMC.

Wczorajsza kumulacja ważnych danych na funcie doprowadziła do osłabienia brytyjskiej waluty. Szterling odnotował dziś minimum na poziomie 5,9260. Przemówienie szefa Banku Anglii oraz dane makro wskazują, że na podwyżkę stóp procentowych należy jeszcze trochę poczekać.

Na kursach walut widać wyraźny spokój i oczekiwanie. EURUSD jest notowane w okolicach wczorajszego zamknięcia i wynosi 1,0921. Podobnie jest z EURPLN, USDPLN oraz GBPPLN tu kursy wynoszą odpowienio 4,1859 3,8325 oraz 5,9501. Nieznacznie spada dziś frank, jest notowany grosz niżej niż wczoraj i wynosi 3,8989.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak