Czekając na Yellen

20 wrz 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka odżywa

Po słabym zeszłym tygodniu dla notowań polskiej złotówki, w tym dostrzegamy tendencję wzrostu jej wartości. Może to być skutek dobrych danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Przeciętne wynagrodzenie z roku na rok rośnie w tempie 6,6%, produkcja przemysłowa rośnie szybciej niż przewidywali to analitycy, a także wyniki sprzedaży detalicznej okazały się powyżej oczekiwań. Aktualnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,70 zł. Funt wyceniany jest na 4,82 zł, euro kosztuje 4,27 zł, a dolar 3,56 zł.

Wybicie na funcie

Dzisiejsze przedpołudnie wydawało się upłynąć pod znakiem spokoju na rynkach. Jednakże tak się nie stało. Dużym zaskoczeniem dla inwestorów okazały się wyniki sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Z miesiąca na miesiąc rośnie w tempie 1%, w stosunku rocznym 2,4%, co jest odczytem znacznie lepszym od oczekiwań. Tuż po publikacji notowania brytyjskiej waluty wystrzeliły umacniając funta. W ciągu chwili notowania GBPUSD z poziomu 1,35 wzrosły powyżej 1,36, by po chwili wrócić do poziomów sprzed odczytów.

Emocje po 20:00

W godzinach wieczornych czeka nas najważniejsze wydarzenia tego tygodnia.  O godzinie 20:00 poznamy projekcje makroekonomiczne FOMC oraz decyzję w sprawie stóp procentowych. Analitycy nie spodziewają się w tej kwestii żadnych zmian, a najbliższe podniesienie kosztu pieniądza w Stanach Zjednoczonych wyceniane jest na grudzień. Pół godziny po publikacji czeka nas wystąpienie przewodniczącej FED. Inwestorzy liczą, że w końcu padną konkretne deklaracje odnośnie prowadzonej polityki monetarnej.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Apetyt na ryzyko wraca, PLN zyskuje

28 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chwila spokoju wywołuje konsolidację

27 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chwila spokoju wywołuje konsolidację

27 mar 2023

Adam Fuchs