pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Czekając na Yellen

Czekając na Yellen

20 wrz 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka odżywa

    Po słabym zeszłym tygodniu dla notowań polskiej złotówki, w tym dostrzegamy tendencję wzrostu jej wartości. Może to być skutek dobrych danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Przeciętne wynagrodzenie z roku na rok rośnie w tempie 6,6%, produkcja przemysłowa rośnie szybciej niż przewidywali to analitycy, a także wyniki sprzedaży detalicznej okazały się powyżej oczekiwań. Aktualnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,70 zł. Funt wyceniany jest na 4,82 zł, euro kosztuje 4,27 zł, a dolar 3,56 zł.

Wybicie na funcie

    Dzisiejsze przedpołudnie wydawało się upłynąć pod znakiem spokoju na rynkach. Jednakże tak się nie stało. Dużym zaskoczeniem dla inwestorów okazały się wyniki sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Z miesiąca na miesiąc rośnie w tempie 1%, w stosunku rocznym 2,4%, co jest odczytem znacznie lepszym od oczekiwań. Tuż po publikacji notowania brytyjskiej waluty wystrzeliły umacniając funta. W ciągu chwili notowania GBPUSD z poziomu 1,35 wzrosły powyżej 1,36, by po chwili wrócić do poziomów sprzed odczytów.

Emocje po 20:00

    W godzinach wieczornych czeka nas najważniejsze wydarzenia tego tygodnia.  O godzinie 20:00 poznamy projekcje makroekonomiczne FOMC oraz decyzję w sprawie stóp procentowych. Analitycy nie spodziewają się w tej kwestii żadnych zmian, a najbliższe podniesienie kosztu pieniądza w Stanach Zjednoczonych wyceniane jest na grudzień. Pół godziny po publikacji czeka nas wystąpienie przewodniczącej FED. Inwestorzy liczą, że w końcu padną konkretne deklaracje odnośnie prowadzonej polityki monetarnej.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sztuka interpretacji
Krzysztof Adamczak