Czekając na wieczór

02 maja 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty odrabia

Wczoraj podczas gdy handel na rynkach finansowych odbywał się pod nieobecność inwestorów z wielu państw europejskich, nasza złotówka sporo straciła w stosunku do głównych walut. Po części było to spowodowane znacznym umocnieniem się dolara na szerokim rynku. Dziś od rana złoty powoli odrabia straty. Nieco pomógł jej w tym pozytywny odczyt indeksu PMI dla przemysłu. Wyniósł on 53,9 pkt wobec zakładanych 53,2 pkt. Z dużym prawdopodobieństwem pozytywnie na notowania złotówki wpłynie również odczyt inflacji konsumenckiej, której dynamika z miesiąca na miesiąc wyniosła 0,5%, a rok do roku 1,6%. W środowe przedpołudnie za amerykańską walutę zapłacimy 3,54 zł. Wspólna waluta kosztuje 4,25 zł. Z kolei frank szwajcarski wyceniany jest na 3,56 zł, a funt brytyjski 4,82 zł.

Indeksy PMI

Czekając na punkt kulminacyjny dzisiejszego dnia, w godzinach porannych poznaliśmy liczne odczyty indeksów PMI dla przemysłu z europejskich gospodarek. Najlepszym wynikiem, 63,6 pkt, mogą pochwalić się szwajcarzy. O dobrych odczytach tego indeksu w państwach europejskich świadczy zbiorczy wynik dla Strefy Euro. W kwietniu indeks PMI dla przemysłu osiągnął poziom 56,2 pkt przy oczekiwanych 56 pkt. W kolejnych godzinach czeka nas jeszcze publikacja wstępnych wyników PKB dla Strefy Euro.

Popołudnie należy do Stanów

W tym tygodniu codziennie poznajemy liczne odczyty z amerykańskiej gospodarki. Nie inaczej będzie dziś. Po południu amerykańska waluta będzie miała kolejną okazję by się umocnić. O godzinie 14:50 poznamy odczyt raportu ADP, a o godzinie 20:00 poznamy decyzję FOMC w sprawie sptóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Analitycy nie spodziewają się żadnych zmian w tej kwestii.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty odrabia straty

02 cze 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Słabe prognozy dla europejskiego przemysłu

01 cze 2023

Dawid Górny