Czekając na wieczór

02 maja 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty odrabia

Wczoraj podczas gdy handel na rynkach finansowych odbywał się pod nieobecność inwestorów z wielu państw europejskich, nasza złotówka sporo straciła w stosunku do głównych walut. Po części było to spowodowane znacznym umocnieniem się dolara na szerokim rynku. Dziś od rana złoty powoli odrabia straty. Nieco pomógł jej w tym pozytywny odczyt indeksu PMI dla przemysłu. Wyniósł on 53,9 pkt wobec zakładanych 53,2 pkt. Z dużym prawdopodobieństwem pozytywnie na notowania złotówki wpłynie również odczyt inflacji konsumenckiej, której dynamika z miesiąca na miesiąc wyniosła 0,5%, a rok do roku 1,6%. W środowe przedpołudnie za amerykańską walutę zapłacimy 3,54 zł. Wspólna waluta kosztuje 4,25 zł. Z kolei frank szwajcarski wyceniany jest na 3,56 zł, a funt brytyjski 4,82 zł.

Indeksy PMI

Czekając na punkt kulminacyjny dzisiejszego dnia, w godzinach porannych poznaliśmy liczne odczyty indeksów PMI dla przemysłu z europejskich gospodarek. Najlepszym wynikiem, 63,6 pkt, mogą pochwalić się szwajcarzy. O dobrych odczytach tego indeksu w państwach europejskich świadczy zbiorczy wynik dla Strefy Euro. W kwietniu indeks PMI dla przemysłu osiągnął poziom 56,2 pkt przy oczekiwanych 56 pkt. W kolejnych godzinach czeka nas jeszcze publikacja wstępnych wyników PKB dla Strefy Euro.

Popołudnie należy do Stanów

W tym tygodniu codziennie poznajemy liczne odczyty z amerykańskiej gospodarki. Nie inaczej będzie dziś. Po południu amerykańska waluta będzie miała kolejną okazję by się umocnić. O godzinie 14:50 poznamy odczyt raportu ADP, a o godzinie 20:00 poznamy decyzję FOMC w sprawie sptóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Analitycy nie spodziewają się żadnych zmian w tej kwestii.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak