Czekając na NFP

06 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Koniec korekty?

Wszystko wskazuje na to, że korekta na polskich parach walutowych dobiega końca. W piątek złotówka ponownie zaczęła tracić na wartości. Może być to skutek ostatecznego wprowadzenia ceł przez Donalda Trumpa. Aktualnie rynki oczekują na oficjalną reakcję strony Chińskiej, co może wprowadzać dodatkowy niepokój i kierować inwestorów ku bezpieczniejszym aktywom. Aktualnie za dolara amerykańskiego zapłacimy 3,72 zł. Euro podrożało do 4,36 zł. Cena funta brytyjskiego wynosi 4,92 zł, a franka 3,75 zł.

ADP zawiodło

Wczoraj poznaliśmy odczyt raportu ADP. Niestety nie był on dobrym prognostykiem przed dzisiejszym dniem. Szacunkowa zmiana zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych zawiodła inwestorów wynosząc 177 tys. względem oczekiwanych 187 tys. Z drugiej jednak strony nie zawiódł komunikat z posiedzenia Komitetu do Spraw Otwartego Rynku. Członkowie FED w dalszym ciągu opowiadają się za ścieżką podnoszenia stóp procentowych, argumentując to bardzo dobrą kondycją amerykańskiej gospodarki.

14:30

O godzinie 14:30 poznamy najprawdopodobniej najważniejsze odczyty mijającego już tygodnia. Poznamy bowiem informacje dotyczące sytuacji na rynku pracy w USA, a w tym między innymi stopę bezrobocia, zmianę zatrudnienia czy dynamikę płacy godzinowej. Dodatkowo opublikowany zostanie bilans handlu zagranicznego dla Stanów.

Nie będą to jednak jedyne ważne odczyty o tej godzinie. Również w Kanadzie zaplanowano publikację danych z tamtejszego rynku pracy. Tym samym możemy spodziewać się zwiększonej zmienności nie tylko na parach powiązanych z dolarem amerykańskim ale także i kanadyjskim

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bez zmian po raz trzeci!

08 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy RPP podtrzyma etap pauzy?

07 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrost stóp procentowych!?

06 gru 2022

Dawid Górny