pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Czekając na NFP

Czekając na NFP

06 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Koniec korekty?

    Wszystko wskazuje na to, że korekta na polskich parach walutowych dobiega końca. W piątek złotówka ponownie zaczęła tracić na wartości. Może być to skutek ostatecznego wprowadzenia ceł przez Donalda Trumpa. Aktualnie rynki oczekują na oficjalną reakcję strony Chińskiej, co może wprowadzać dodatkowy niepokój i kierować inwestorów ku bezpieczniejszym aktywom. Aktualnie za dolara amerykańskiego zapłacimy 3,72 zł. Euro podrożało do 4,36 zł. Cena funta brytyjskiego wynosi 4,92 zł, a franka 3,75 zł.

ADP zawiodło

    Wczoraj poznaliśmy odczyt raportu ADP. Niestety nie był on dobrym prognostykiem przed dzisiejszym dniem. Szacunkowa zmiana zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych zawiodła inwestorów wynosząc 177 tys. względem oczekiwanych 187 tys. Z drugiej jednak strony nie zawiódł komunikat z posiedzenia Komitetu do Spraw Otwartego Rynku. Członkowie FED w dalszym ciągu opowiadają się za ścieżką podnoszenia stóp procentowych, argumentując to bardzo dobrą kondycją amerykańskiej gospodarki.

14:30

    O godzinie 14:30 poznamy najprawdopodobniej najważniejsze odczyty mijającego już tygodnia. Poznamy bowiem informacje dotyczące sytuacji na rynku pracy w USA, a w tym między innymi stopę bezrobocia, zmianę zatrudnienia czy dynamikę płacy godzinowej. Dodatkowo opublikowany zostanie bilans handlu zagranicznego dla Stanów.

Nie będą to jednak jedyne ważne odczyty o tej godzinie. Również w Kanadzie zaplanowano publikację danych z tamtejszego rynku pracy. Tym samym możemy spodziewać się zwiększonej zmienności nie tylko na parach powiązanych z dolarem amerykańskim ale także i kanadyjskim


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szlachetne gwiazdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak