pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Czekając na FOMC

Czekając na FOMC

24 maj 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Kalendarz względnie pusty

    Można powiedzieć, że środa zaczęła się bardzo leniwie dla inwestorów. Nie mieliśmy bowiem, żadnych ważnych odczytów makroekonomicznych, a co za tym idzie ruchy na rynkach walutowych również nie należały do największych. Rano poznaliśmy stopę bezrobocia w Norwegii, która wzrosła do 4,5%, co jest wynikiem gorszym od oczekiwań. Z kolei niemiecki indeks zaufania konsumentów był minimalnie wyższy od założeń. wyniósł 10,4 pkt wobec 10,2 pkt.

Na złotówce też nudno

    Po wczorajszym niewielkim osłabieniu nasza rodzima waluta odrabia straty wracając do poziomów z otwarcia tygodnia. Za dolara zapłacić będziemy musieli 3,74 zł, za euro 4,18 zł. Cena funta wróciła w okolice poziomu 4,85 zł, a franka 3,83 zł. Nie wydaje się żeby popołudniowe publikacje Głównego Urzędu Statystycznego na temat  koniunktury konsumenckiej w kraju mogły w jakikolwiek sposób zmienić notowania złotówki.

Minutki

O godzinie 20:00 opublikowane zostaną tzw. minutes” z posiedzenia FOMC. Ich odczyt może chwilowo poprawić sytuację dolara, tym bardziej jeśli pojawi się w nich potwierdzenie trzech podwyżek stóp procentowych lub też wzmianki o zacieśnianiu polityki monetarnej. Jednak zanim to nastąpi czeka nas jeszcze wystąpienie Mario Draghiego na konferencji w Hiszpanii, a także dane z rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, tygodniowa zmiana zapasów paliw czy decyzja Banku Kanady w sprawie zmiany stopy procentowej.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak