Czekając na EBC

26 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka powoli odrabia

Nasza waluta już kolejny dzień nieśmiało odrabia straty w stosunku do głównych walut. Aktualnie dolar amerykański wyceniany jest na 3,66 zł. funt potaniał do 4,82 zł. Wspólna waluta kosztuje 4,28 zł, a frank szwajcarski 3,68 zł.

Ciekawe popołudnie

Głównym wydarzeniem nie tylko dzisiejszego dnia ale także tygodnia będzie decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych, a także dalszych planów co do wysokości programu QE. Co prawda analitycy nie przewidują żadnych ruchów i tym samym pozostawienia stóp procentowych na dotychczasowych poziomach. Jednak zwyczajowo 45 minut po publikacji swoje 5 minut będzie miał prezes EBC, Mario Draghi. temu wystąpieniu z pewnością przysłuchiwać się będą inwestorzy. Aktualna stopa depozytowa wynosi -0,4%, refinansowa 0%.

USA nie pozostaje dłużne

Może nie będą to aż tak ważne informacje jak decyzja i konferencja EBC, jednakże warto zwrócić uwagę na dane zza oceanu. Szczególnie, że liczba odczytów będzie całkiem spora, a także istotna z punktu widzenia amerykańskiej gospodarki. Poznamy bowiem dynamikę zamówień, liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych czy zmiany zapasów paliw.

Zapowiada się zatem bardzo ciekawe popołudnie szczególnie na parach powiązanych z EUR i USD. Najprawdopodobniej zobaczymy dziś większe ruchy na głównej parze walutowej i EUR/USD “oderwie” się w końcu od poziomu 1,17.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak