pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Czekając na EBC

Czekając na EBC

26 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka powoli odrabia

    Nasza waluta już kolejny dzień nieśmiało odrabia straty w stosunku do głównych walut. Aktualnie dolar amerykański wyceniany jest na 3,66 zł. funt potaniał do 4,82 zł. Wspólna waluta kosztuje 4,28 zł, a frank szwajcarski 3,68 zł.

    Ciekawe popołudnie

    Głównym wydarzeniem nie tylko dzisiejszego dnia ale także tygodnia będzie decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych, a także dalszych planów co do wysokości programu QE. Co prawda analitycy nie przewidują żadnych ruchów i tym samym pozostawienia stóp procentowych na dotychczasowych poziomach. Jednak zwyczajowo 45 minut po publikacji swoje 5 minut będzie miał prezes EBC, Mario Draghi. temu wystąpieniu z pewnością przysłuchiwać się będą inwestorzy. Aktualna stopa depozytowa wynosi -0,4%, refinansowa 0%.

    USA nie pozostaje dłużne

    Może nie będą to aż tak ważne informacje jak decyzja i konferencja EBC, jednakże warto zwrócić uwagę na dane zza oceanu. Szczególnie, że liczba odczytów będzie całkiem spora, a także istotna z punktu widzenia amerykańskiej gospodarki. Poznamy bowiem dynamikę zamówień, liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych czy zmiany zapasów paliw.

    Zapowiada się zatem bardzo ciekawe popołudnie szczególnie na parach powiązanych z EUR i USD. Najprawdopodobniej zobaczymy dziś większe ruchy na głównej parze walutowej i EUR/USD “oderwie” się w końcu od poziomu 1,17.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak