pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Czekając na 20:00

Czekając na 20:00

31 lip 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Wyczekiwanie

    W środowe przedpołudnie nie widać znaczących ruchów na polskich parach walutowych. Na rynkach ewidentnie trwa wyczekiwanie na wieczorną decyzję członków Rezerwy Federalnej. Na kilka godzin przed ogłoszeniem stóp procentowych w Stanach dolar amerykański wyceniany jest na 3,84 zł. Wspólną walutę kupimy za 4, 28 zł. Z kolei cena franka szwajcarskiego wynosi 3,88 zł, a funta brytyjskiego 4,68 zł. 

Zanim nadejdzie wieczór

    Przed południem poznaliśmy szereg odczytów z europy. Pozostają one jednak w cieniu dzisiejszych wieczornych wydarzeń, co było widać po praktycznym braku reakcji na rynku po publikacjach. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na miesięczny wzrost sprzedaży detalicznej w Niemczech, który okazał się wyższy od oczekiwań. Dodatkowo odczyt PKB w strefie euro w ujęciu rocznym również mógł pozytywnie zaskoczyć analityków. Dodatkowo poznaliśmy dynamikę inflacyjną w Polsce. Tutaj inflacja w ujęciu rocznym wynosi 2,9%. 

Co zrobi FOMC?

    Jeszcze przed ogłoszeniem najważniejszej informacji dzisiejszego dnia poznamy kilka ważnych danych zza oceanu. Przed ogłoszeniem decyzji członków FED warto spojrzeć na odczyt raportu ADP, który powinien być prognostykiem przed piątkowymi danymi z rynku pracy w Stanach. O godzinie 20:00 nadejdzie wyczekiwana godzina przez inwestorów. Praktycznie wszyscy obserwatorzy są  zgodni, że na dzisiejszym posiedzeniu FOMC dojdzie do obniżki stóp procentowych. Zakładanym scenariuszem jest cięcie o 25 punktów bazowych. Nie mniej emocji przyniesie zapewne konferencja prasowa prezesa FED, która zaplanowana jest 30 minut po ogłoszeniu decyzji. Inwestorzy uważnie wsłuchiwać się będą w słowa Powella próbując odczytać dalsze kierunki polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak