pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Czekając na FOMC

Czekając na FOMC

11 kwi 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka w dobrej kondycji

    Z jednej strony uspokojenie się sytuacji na linii Stany Zjednoczone – Chiny, z drugiej z kolei mocne słowa Donalda Trumpa w kierunku Rosji, a nasza waluta ma się całkiem dobrze. Oddalenie się wojny handlowej wprowadziło dobre nastroje na rynkach, na czym skorzystały waluty krajów wschodzących. Nieoczekiwanie jednak kurs złotego nie zareagował zbytnio na dzisiejszy zaskakujący Tweet prezydenta USA. Na notowania złotówki nie miała również wpływu dzisiejsza decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych w Polsce.  Tak jak się spodziewano nie zostały dokonane żadne zmiany. Aktualnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,53 zł. Cena funta spadła poniżej 4,80 zł. Notowania euro utrzymują się w okolicy poziomu 4,19 zł. Za dolara amerykańskiego zapłacimy 3,38 zł.

Inflacja i FOMC

    W oczekiwaniu na wieczorny protokół z posiedzenia Komisji ds. Otwartego Rynku poznaliśmy odczyty inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych. Miesiąc do miesiąca okazała się ona gorsza od oczekiwań i jej dynamika wyniosła -0,1%. Z kolei w ujęciu rocznym publikacja była zgodna z oczekiwaniami. Dane te nie poprawiły rzecz jasna notowań dolara, który traci na szerokim rynku.
    Jego pozycję może poprawić jedynie odczyt tzw. minutek. Jednakże i one mogą okazać się nie tak pozytywne. Szczególnie w obliczu ostatnich poczynań prezydenta Trumpa. Z całą pewnością inwestorzy z uwagą przeczytają komunikat po posiedzeniu FOMC starając się przewidzieć kolejne ruchy władz monetarnych w Stanach. Możemy zatem spodziewać się zwiększonej zmienności na rynkach w okolicach godziny 20:00.

Co nas jeszcze czeka?

    Kolejne dni tygodnia na pewno nie będą należały do nudnych. Jutro poznamy odczyty inflacyjne z niektórych gospodarek europejskich, a przede wszystkim poznamy komunikat po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego. Piątek to kontynuacja odczytów inflacyjnych. Warto również będzie zwrócić uwagę na kilka ważnych publikacji z Polski.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak