Osłabienie na początek

Poniedziałkowy handel zaczął się od lekkiego odreagowania zeszłotygodniowych spadków. Od rana złotówka nieznacznie osłabia się w stosunku do głównych walut. Funt brytyjski kosztuje mniej niż 4,79 zł. Wspólna waluta wyceniana jest na 4,26 zł. Z kolei cena dolara amerykańskiego wynosi 3,77 zł, a franka szwajcarskiego 3,80 zł.

Zielone Świątki

Poniedziałek w niektórych krajach europejskich jest dniem wolnym od pracy. Zielone Świątki obchodzone są między innymi w Szwajcarii czy w Niemczech. Świąteczny klimat udziela się także w kalendarzu makroekonomicznym. Do najważniejszych odczytów dzisiejszego dnia należeć będą publikacje z Wielkiej Brytanii. Poznamy tamtejszą dynamikę PKB oraz wyniki produkcji przemysłowej. O godzinie 10:30 przekonamy się czy te dane będą w stanie choć na chwilę powstrzymać spadki na funcie.

Inflacja dominuje

Kolejne dni tygodnia zostaną zdominowane przez odczyty inflacyjne. Opublikowane zostaną dynamiki zarówno te dotyczące produkcji jak i te konsumenckie. Najbardziej interesujące inwestorów będą dotyczyły Stanów Zjednoczonych oraz większych gospodarek europejskich. Dodatkowo w nadchodzących dniach poznamy wyniki sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej za oceanem czy dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Powell zmienia reguły gry

27 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Licytacje czas zacząć

26 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Robi się nerwowo

25 Sty 2022

Krzysztof Adamczak