pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Czas na odreagowanie

Czas na odreagowanie

10 cze 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Osłabienie na początek

    Poniedziałkowy handel zaczął się od lekkiego odreagowania zeszłotygodniowych spadków. Od rana złotówka nieznacznie osłabia się w stosunku do głównych walut. Funt brytyjski kosztuje mniej niż 4,79 zł. Wspólna waluta wyceniana jest na 4,26 zł. Z kolei cena dolara amerykańskiego wynosi 3,77 zł, a franka szwajcarskiego 3,80 zł.

Zielone Świątki

    Poniedziałek w niektórych krajach europejskich jest dniem wolnym od pracy. Zielone Świątki obchodzone są między innymi w Szwajcarii czy w Niemczech. Świąteczny klimat udziela się także w kalendarzu makroekonomicznym. Do najważniejszych odczytów dzisiejszego dnia należeć będą publikacje z Wielkiej Brytanii. Poznamy tamtejszą dynamikę PKB oraz wyniki produkcji przemysłowej. O godzinie 10:30 przekonamy się czy te dane będą w stanie choć na chwilę powstrzymać spadki na funcie.

Inflacja dominuje

    Kolejne dni tygodnia zostaną zdominowane przez odczyty inflacyjne. Opublikowane zostaną dynamiki zarówno te dotyczące produkcji jak i te konsumenckie. Najbardziej interesujące inwestorów będą dotyczyły Stanów Zjednoczonych oraz większych gospodarek europejskich. Dodatkowo w nadchodzących dniach poznamy wyniki sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej za oceanem czy dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szlachetne gwiazdy
Krzysztof Adamczak