pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Czas na korekty. Kalendarz nie rozpieszcza.

Czas na korekty. Kalendarz nie rozpieszcza.

22 mar 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka osłabia się.

    Po ostatnich kilku bardzo dobrych dniach dla naszej rodzimej waluty przyszedł czas na korekty ruchów spadkowych. Notowania złotówki do głównych walut znalazły się wczoraj przy ważnych poziomach. Jednakże nasza waluta nie była na tyle silna by przebić je w dół. Korekcie tej sprzyja brak pozytywnych impulsów z polskiej gospodarki, a także dzisiejsze pogorszenie nastrojów na rynkach, które może być spowodowane problemami administracji USA z wprowadzeniem reformy opieki zdrowotnej. Co może powodować również obawy o plany podatkowe Donalda Trumpa. W dniu dzisiejszym za euro należy zapłacić 3 grosze więcej niż wczoraj, czyli 4,28 zł. Niewykluczone, że w najbliższych dniach kurs euro powróci powyżej poziomu 4,30 zł. Dolar również pomału odrabia straty. Amerykańska waluta wyceniana jest na 3,96 zł. Cena funta waha się w okolicy 4,94 zł, a frank kosztuje ponownie prawie 4,00 zł.

Co w kalendarzu?

    Ten tydzień dotychczas nie rozpieszczał nas ilością publikacji makroekonomicznych. Tak też jest dzisiaj. Za ważniejszych informacji poznaliśmy bilans handlu zagranicznego w japonii. Import oraz eksport okazały się przewyższyć oczekiwania analityków. Nie wpłynęło to jednak znacznie na notowania pary USD/JPY, która w dalszym ciągu znajduje się w trendzie spadkowym.

    Po południu napłyną do nas informacje o sprzedaży domów na rynk wtórnym oraz tgodniowa zmiana zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych.

Dane z Polski

    Dodatkowo poznamy dzisiaj dane z Polski. Główny Urząd Statystyczny opublikuje wskaźniki koniunktury konsumenckiej oraz gospodarczej na którą składają się budownictwo, handel detaliczny, przemysł i usługi. Nie są to jednak na tyle ważne dane aby zmieniły diametralnie dzisiejsze notowania złotówki.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niebieski ekran śmierci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak