pl

Czas Draghiego

12 wrz 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka o poranku

    Poranne notowania na rynku walutowym nie wykazują się zbyt dużą zmiennością. jest to z dużym prawdopodobieństwem wynik oczekiwania na dzisiejsze decyzje EBC.  Tak więc w czwartek rano za dolara zapłacimy 3,93 zł. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,96 zł. Z kolei cena wspólnej waluty wynosi 4,33 zł, a funta brytyjskiego 4,85 zł. 

Kalendarz makro

Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego prezentuje się całkiem bogato. Z samego rana poznaliśmy publikacje dotyczące inflacji konsumenckiej w Niemczech oraz we Francji. Obie okazały się zgodne z oczekiwaniami czym nie wpłynęły na wycenę euro. W późniejszych godzinach poznamy decyzję tureckiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych, a także odczyt inflacyjny w Stanach Zjednoczonych.

W cieniu EBC

    Najprawdopodobniej jednak wszystkie dzisiejsze odczyty pozostaną w cieniu oczekiwanej z niecierpliwością od kilku dni decyzji w sprawie polityki monetarnej w strefie euro. Członkowie Europejskiego Banku Centralnego ogłoszą dziś decyzje w sprawie stóp procentowych, a niespełna godzinę później swoje wystąpienie będzie miał prezes Mario Draghi. Oczekiwania rynkowe są od dawna znane. Inwestorzy oczekują poluzowania polityki monetarnej. Czy tak się stanie musimy poczekać jeszcze tylko kilka godzin. Jeżeli członkowie EBC zdecydują się na taki ruch to najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie obniżka stóp procentowych oraz zapowiedź ponownego wprowadzenia programu QE.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niebieski ekran śmierci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak