pl

Co zrobi FOMC?

19 cze 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Lekko traci

    W środę, nasza waluta nieznacznie traci w stosunku do głównych walut. Jest to najprawdopodobniej efekt wyczekiwania rynków na wieczorną decyzję przedstawicieli FED. Nawet dzisiejsze dobre odczyty z rynku pracy nie pomogły złotówce. Wzrost wynagrodzeń w skali roku osiągnął poziom 7,7%, a wzrost zatrudnienia rok do roku wyniósł 2,7%. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,80 zł. Funt kosztuje 4,78 zł. Z kolei za euro oraz franka szwajcarskiego zapłacimy odpowiednio 4,26 zł oraz 3,81 zł.

Odczyty w cieniu

    Dzisiejsze odczyty makroekonomiczne pozostają w cieniu wieczornych decyzji ze Stanów Zjednoczonych. Nie mniej jednak warto zaznaczyć, że dynamika inflacji konsumencki w Wielkiej Brytanii pierwszy raz od dłuższego czasu okazała się zbieżna z oczekiwaniami, a nie gorsza od nich. Co pozytywnie wpłynęło na notowania funta.

    Z ważniejszych danych jeszcze po południu zostanie opublikowana dynamika inflacji w Kanadzie. Odczyt ten może być pretekstem do większych ruchów na parach powiązanych z dolarem kanadyjskim.

FOMC

    O godzinie 20:00 czasu polskiego poznamy decyzję Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze w grudniu dokonywane były podwyżki stóp procentowych, a także zapowiedzi kolejnych, a dziś zaledwie pół roku później narastają naciski by obniżyć koszt pieniądza. Sytuacja w amerykańskiej gospodarce w ostatnim czasie nieco się pogorszyła jednak czy już nadszedł moment na obniżanie stóp procentowych? Tego dowiemy się już dziś wieczorem z publikacji oraz podczas konferencji Powella.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Mocny początek złotego
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs