Co zrobi FOMC?

19 cze 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Lekko traci

W środę, nasza waluta nieznacznie traci w stosunku do głównych walut. Jest to najprawdopodobniej efekt wyczekiwania rynków na wieczorną decyzję przedstawicieli FED. Nawet dzisiejsze dobre odczyty z rynku pracy nie pomogły złotówce. Wzrost wynagrodzeń w skali roku osiągnął poziom 7,7%, a wzrost zatrudnienia rok do roku wyniósł 2,7%. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,80 zł. Funt kosztuje 4,78 zł. Z kolei za euro oraz franka szwajcarskiego zapłacimy odpowiednio 4,26 zł oraz 3,81 zł.

Odczyty w cieniu

Dzisiejsze odczyty makroekonomiczne pozostają w cieniu wieczornych decyzji ze Stanów Zjednoczonych. Nie mniej jednak warto zaznaczyć, że dynamika inflacji konsumencki w Wielkiej Brytanii pierwszy raz od dłuższego czasu okazała się zbieżna z oczekiwaniami, a nie gorsza od nich. Co pozytywnie wpłynęło na notowania funta.

Z ważniejszych danych jeszcze po południu zostanie opublikowana dynamika inflacji w Kanadzie. Odczyt ten może być pretekstem do większych ruchów na parach powiązanych z dolarem kanadyjskim.

FOMC

O godzinie 20:00 czasu polskiego poznamy decyzję Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze w grudniu dokonywane były podwyżki stóp procentowych, a także zapowiedzi kolejnych, a dziś zaledwie pół roku później narastają naciski by obniżyć koszt pieniądza. Sytuacja w amerykańskiej gospodarce w ostatnim czasie nieco się pogorszyła jednak czy już nadszedł moment na obniżanie stóp procentowych? Tego dowiemy się już dziś wieczorem z publikacji oraz podczas konferencji Powella.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak