pl

Co zrobi CBRT?

07 cze 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Jak zareaguje lira?

    W oczekiwaniu na decyzję Centralnego Banku Republiki Turcji lira osłabia się. Analitycy nie oczekują żadnych zmian odnośnie głównych stóp procentowych. Choć z jednej strony podniesienie ich mogłoby pomóc tureckiej walucie, to ważnym pytaniem zdaje się być czy członkowie tureckiego banku centralnego zdecydują się na działania przeciwne prezydentowi. Erdogan znany jest z zamiłowania do niskich stóp procentowych, a co za tym idzie tanią możliwością pozyskiwania pieniądza. Decyzja w sprawie stóp procentowych w Turcji zostanie opublikowana już o godzinie 13:00. Z całą pewnością możemy spodziewać się większych ruchów na parach walutowych powiązanych właśnie z lirą.

Złotówka ponownie zyskuje

    Uspokajająca się sytuacja na rynkach ewidentnie pomaga złotówce. Ta kolejny już dzień zyskuje na wartości. Cena funta brytyjskiego spadła do 4,84 zł. Euro potaniało do 4,26 zł. Dolar amerykański powrócił do poziomu 3,60 zł. Z kolei nieznacznie podrożał dziś frank szwajcarski. Aktualnie zapłacimy za niego 3,67 zł.

Jutro też ciekawie

    To jeszcze nie koniec emocji w tym tygodniu. Jutro poznamy bowiem informacje na temat sytuacji na kanadyjskim rynku pracy. Zatem w okolicach godziny odczytu, który zaplanowany jest na 14:30 czasu polskiego warto zwrócić uwagę na większa zmienność na parach walutowych powiązanych z dolarem kanadyjskim.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak