pl

Co z GBP/USD?

03 sie 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

PMI dla usług

    Czwartkowy poranek stał pod znakiem publikacji indeksów PMI dla usług z europejskich gospodarek. Tym razem najlepszym wynikiem mogli pochwalić się hiszpanie z wynikiem 57,6 pkt. Pozostałe gospodarki również uzyskały bardzo dobre wyniki powyżej granicznych 50 pkt. Zbiorczy wynik dla Strefy Euro nie zaskoczył analityków, którzy przewidywali 55,4 pkt. nie wpłynęło to jednak na notowania wspólnej waluty.

Posiedzenie BoE

Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia jest posiedzenie członków Banku Anglii. Będą oni bowiem decydować o wysokości stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Najprawdopodobniej pozostaną one na niezmienionym poziomie, a rozkład głosów wyniesie 2-0-6. Pół godziny po poublikacji głos zabierze przewodniczący Mark Carney. W okolicach godziny 13:00 spodziewać się można zwiększonej zmienności na parach powiązanych z brytyjską walutą. Sygnałem zwiększonych reakcji może być wzrost pary GBP/USD  na dobry odczyt indeksu PMI dla usług. Dodatkowym impulsem do zwiększonej zmienności na tej parze walutowej będą jutrzejsze dane z amerykańskiego rynku pracy.

Bez zmian

    Na polskich parach złotówkowych nadal praktycznie bez zmian. Nasza waluta pozostaje wciąż silna na szerokim rynku. Dolar wyceniany jest na 3,59 zł, za wspólną walutę zapłacimy dziś 4,25 zł, a za franka szwajcarskiego  3,70 zł. Ciekawie z kolei zapowiada się popołudnie na parze GBP/PLN po ogłoszeniu wysokości stóp procentowych. Póki co za funta zapłacimy 4,75 zł.  


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak