pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Co przyniesie tydzień?

Co przyniesie tydzień?

11 lut 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Spokojny początek

    Poniedziałkowy poranek nie przynosi większych rozstrzygnięć na “polskich” parach walutowych. Notowania złotówki w stosunku do głównych walut póki co nie odbiegają od poziomów otwarcia. Dolar amerykański kosztuje 3,80 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,31 zł. Funt brytyjski wyceniany jest na 4,91 zł, a frank szwajcarski 3,80 zł.

Dzień funta

    Głównym punktem dzisiejszego dnia będzie najprawdopodobniej godzina 10:30. Na tą  godzinę zaplanowano bowiem szereg odczytów z brytyjskiej gospodarki. Odczyty będą dotyczyły m.in. dynamiki Produktu Krajowego Brutto w czwartym kwartale 2018 roku. Dodatkowo poznamy miesięczna dynamikę PNK, a także wyniki produkcji przemysłowej. Dobre odczyty mogą chwilowo umocnić notowania funta. Jednak głównym wydarzeniem dla brytyjskiej waluty będzie czwartkowe głosowanie w Izbie Gmin nad kolejnym projektem porozumienia brexitowego.

Co dalej?

    Dzisiejsze popołudnie nie powinno przynieść żadnych większych emocji. Między innymi dlatego, że kalendarz makroekonomiczny świeci pustkami. W kolejnych dniach tygodnia powinno być już ciekawiej. Opublikowana zostanie dynamika sprzedaży detalicznej oraz inflacja w Stanach Zjednoczonych. Jednak od odczytów makroekonomicznych ważniejsze wydają się wydarzenia polityczne, którymi będzie kolejna tura negocjacji w sprawie wojny handlowej, a także zakończenie okresu zawieszenia tzw. government shutdown w USA.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak