pl

Co dalej?

16 sty 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Brexit

    Od wczorajszego wieczora tematem numer jeden jest porażka premier Theresy May. Wieczorne głosowanie w Izbie Gmin nie przyniosło poparcia dla wynegocjowanych warunków wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej. Tak jak spodziewała się większość analityków od wczoraj premier Wielkiej Brytanii ma twardy orzech do zgryzienia. Wielu zapewne zastanawia się teraz którą drogę wybierze. Do wyboru jest między innymi wybranie niekoniecznie dobrej ścieżki jaką będzie doprowadzenie do tzw. twardego brexitu. Wiązałoby się to z pewnością z niemałym chaosem. Z drugiej jednak strony możliwe jest rozpisanie ponownego referendum lub też ubłaganie Komisji Europejskiej o przedłużenie rozmów. Jedno po wczorajszym głosowaniu jest pewne funt zamiast tracić na swojej wartości odrobił straty z ostatnich kilku dni i aktualnie wyceniany jest na 4,83 zł. Być może analitycy uznali, że lepiej znać nawet niechcianą prawdę aniżeli trwać w niewiedzy.

Złotówka bez większej reakcji

    Po wczorajszym ważnym dniu nasza złotówka pozostaje w miarę stabilna wobec pozostałych głównych walut. W dniu dzisiejszym niewielkie wahania widzimy na dolarze, który aktualnie kosztuje 3,76 zł. Wspólna waluta potaniała do 4,28 zł, a za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,80 zł. Notowania naszej waluty mogą się jednak nieco wahać w godzinach popołudniowych. Na godzinę 14:00 zaplanowano bowiem publikację wskaźników inflacyjnych dla naszej gospodarki.

Po południu spokojniej

    Dzisiejsze popołudnie nie powinno przynieść już tyle emocji. Nie mniej jednak trzeba uważnie śledzić poczynania i słowa polityków, którzy w ostatnim czasie odgrywają ważną rolę wprawiając w większe wahania rynki. Poza kilkoma niezbyt istotnymi odczytami ze Stanów Zjednoczonych w kalendarzu makroekonomicznym nie znajdziemy więcej interesujących pozycji.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny