pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Cisza na złotym

Cisza na złotym

17 sty 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

May zostaje

    Wczoraj po raz kolejny oczy inwestorów były zwrócone w kierunku Wielkiej Brytanii. W brytyjskim parlamencie głosowano bowiem nad wotum nieufności dla rządu pani premier. Thersa May, po porażce w sprawie warunków porozumienia z Unią Europejską, tym razem z głosowania wyszła obronną ręką. Wynik głosowania nie zaskoczył jednak inwestorów, którzy spokojnie przyjęli werdykt. Od rana funt nieznacznie się umacnia, a jego notowania w stosunku do złotówki oscylują w okolicy poziomu 4,84 zł. Nadszedł zatem czas dla premier May na rozpoczęcie nowych działań w kierunku jak najkorzystniejszego opuszczenia (bądź nie) wspólnoty.

Brak większych zmian

    Czwartkowe przedpołudnie mija w atmosferze spokoju na rynkach. Na polskich parach walutowych nie widać większej zmienności. Dolar aktualnie wyceniany jest na 3,75 zł. Zgodne z oczekiwaniami odczyty inflacji konsumenckiej w Strefie Euro nie wprowadziły większych zmian w notowaniach wspólnej waluty. Euro kosztuje 4,28 zł. Z kolei cena szwajcarskiej waluty  nieco spadła. Za franka przyjdzie nam dziś zapłacić 3,78 zł.

Rynek pracy

    W godzinach popołudniowych poznamy dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych będzie najważniejszym odczytem dzisiejszego popołudnia. Obserwatorzy spodziewają się wyniku na poziomie 220 tysięcy zgłoszeń. Warto zatem obserwować pary walutowe powiązane z dolarem amerykańskim w czasie publikacji danych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs