Cisza na złotym

17 sty 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

May zostaje

Wczoraj po raz kolejny oczy inwestorów były zwrócone w kierunku Wielkiej Brytanii. W brytyjskim parlamencie głosowano bowiem nad wotum nieufności dla rządu pani premier. Thersa May, po porażce w sprawie warunków porozumienia z Unią Europejską, tym razem z głosowania wyszła obronną ręką. Wynik głosowania nie zaskoczył jednak inwestorów, którzy spokojnie przyjęli werdykt. Od rana funt nieznacznie się umacnia, a jego notowania w stosunku do złotówki oscylują w okolicy poziomu 4,84 zł. Nadszedł zatem czas dla premier May na rozpoczęcie nowych działań w kierunku jak najkorzystniejszego opuszczenia (bądź nie) wspólnoty.

Brak większych zmian

Czwartkowe przedpołudnie mija w atmosferze spokoju na rynkach. Na polskich parach walutowych nie widać większej zmienności. Dolar aktualnie wyceniany jest na 3,75 zł. Zgodne z oczekiwaniami odczyty inflacji konsumenckiej w Strefie Euro nie wprowadziły większych zmian w notowaniach wspólnej waluty. Euro kosztuje 4,28 zł. Z kolei cena szwajcarskiej waluty  nieco spadła. Za franka przyjdzie nam dziś zapłacić 3,78 zł.

Rynek pracy

W godzinach popołudniowych poznamy dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych będzie najważniejszym odczytem dzisiejszego popołudnia. Obserwatorzy spodziewają się wyniku na poziomie 220 tysięcy zgłoszeń. Warto zatem obserwować pary walutowe powiązane z dolarem amerykańskim w czasie publikacji danych.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak