pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Ciekawy początek miesiąca

Ciekawy początek miesiąca

02 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka wciąż słaba

    W dalszym ciągu głównym tematem numer jeden na rynkach pozostają przepychanki związane z wojną handlową. Donald Trump straszy coraz to nowymi sankcjami, których ewentualne nałożenie wiązać się będzie z szybkimi reakcjami państw objętych nowymi cłami. Nerwowa atmosfera i ciągle aktualne zagrożenia skutkują mniejszym zainteresowaniem inwestorów rynkami wschodzącymi ich walutami. Dowodem ego jest chociażby nienajlepszy począek miesiaca naszej waluty. Traci ona bowiem względem głównych walut. Frank szwajcarski podrożał o 2 grosze i zbliża się do poziomu 3,80 zł. Tyle samo więcej zapłacimy za funta brytyjskiego, którego cena wynosi 4,95 zł. Za euro przyjdzie nam dziś zapłacić niecałe 4,39 zł, a dolar amerykański kosztuje już 3,77 zł, czyli 4 grosze więcej niż na początku sesji.

Pełny kalendarz

    Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego zawiera sporo ciekawych publikacji. W godzinach porannych poznaliśmy szereg odczytów indeksów PMI dla przemysłu. Poniżej oczekiwań analityków wypadła publikacja indeksu w Hiszpanii i Francji. Również zbiorczy wynik dla Strefy Euro nie wypadł najlepiej. Wyniósł on 54,9 pkt. wobec 55 pkt. spodziewanych.
    Godziny popołudniowe tradycyjnie już należeć będą do Stanów Zjednoczonych. O godzinie 15:45 poznamy odczyt indeksu PMI dla przemysłu, a 45 minut później opublikowany zostanie raport ISM również dla przemysłu. Jeżeli odczyty pozytywnie zaskoczą rynki możemy spodziewać się dalszego umocnienia dolara.

Tydzień pełen emocji

    W nadchodzącym tygodniu z całą pewnością nie będziemy mogli narzekać na nudę. Praktycznie każdego dnia będziemy mieli szereg istotnych odczytów. Będą to przede wszystkim publikacje z USA. Poznamy wówczas między innymi raport ADP, raport ISM dla usług, a przede wszystkim jak co każdy pierwszy piątek miesiąca opublikowane zostaną informacje z amerykańskiego rynku pracy.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs