pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Ciąg dalszy spadków na Eurodolarze

Ciąg dalszy spadków na Eurodolarze

10 lis 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Dziś w nocy poznaliśmy dane na temat inflacji z chińskiej gospodarki. Wypadły one gorzej od oczekiwań, jednak nie popsuło to nastrojów inwestorów, Shanghai Composite zakończył sesje w okolicach wczorajszego zamknięcia. Gorsze dane makro mogą spowodować, że przedstawiciele władz zdecydują się na dalsze luzowanie ilościowe, co z pewnością będzie sprzyjać wzrostom na chińskim parkiecie.

W kalendarzu makro podobnie jak wczoraj nie mamy zbyt dużo publikacji, dlatego uwaga rynku powinna skupić się wokół wystąpień publicznych przedstawicieli banków centralnych. Dziś o godz. 10:00 przemawiał prezes Bundesbanku Jens Weidmann. O 23:15 zabierze głos szef Fed z Chicago Charles Evans.  Jutro o godz. 11:30 swoją mowę wygłosi prezes Banku Anglii Mark Carney. W środę też swoje wystąpienie publiczne o 14:15 ma prezes EBC Mario Draghi. Inwestorzy oczekują konkretnych decyzji ze strony Draghiego, takich jak szczegóły zwiększenia programu skupu aktywów oraz ustalenie obniżki stóp procentowych.

Na wokandę wróciła sprawa programu pomocowego dla Grecji. Podczas dzisiejszego spotkania ministrów finansów UE, urzędnicy dali Atenom czas na wdrożenie reform maksymalnie do początku przyszłego tygodnia. Eurodolar spada dziś o 0,25% i wynosi aktualnie 1,0727. Od kilku tygodni na głównej parze mamy wyraźny trend spadkowy. Jeśli ten kierunek się utrzyma bardzo możliwe, że jeszcze w tym tygodniu będziemy obserwować testowanie tegorocznych minimów na poziomie 1,05.

W kalendarzu makro jutro wcześnie rano poznamy dane na temat produkcji przemysłowej z Chin. O 10:30 z Wielkiej Brytanii zostaną podane stopa bezrobocia oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szlachetne gwiazdy
Krzysztof Adamczak